Den otevřených dveří Elektrárny Třebovice přilákal téměř dva tisíce lidí

Třetí květnovou sobotu se široké veřejnosti naskytla výjimečná příležitost prohlédnout si na vlastní oči Elektrárnu Třebovice. Svůj největší výrobní zdroj zpřístupnila společnost Veolia Energie ČR a tato mimořádná akce se setkala s velkým ohlasem. Den otevřených dveří si nenechalo ujít téměř dva tisíce návštěvníků.

Zaměstnanci elektrárny připravili komentované prohlídky provozu elektrárny, prostřednictvím kterých provedli zainteresované provozem a ukázali jim, kde probíhá zauhlování, jak vypadá kotelna, zpřístupnili veřejnosti i strojovnu s turbínami pro výrobu elektřiny a velíny, z nichž se vše řídí a kontroluje. Průvodci během prohlídek neopomněli představit ani nově instalovaná zařízení, která slouží ke snížení emisí prachu, síry a dusíku a udržují jejich hodnoty pod přísně stanovenými emisními limity. Účastníci se nejvíce dotazovali na výšku komínů a chladicích věží, množství spáleného uhlí, výkony kotlů a turbín.
 

„Opět nás velmi překvapil velký zájem lidí, kteří si přišli prohlédnout naše energetická zařízení a dozvědět se, jak se vyrábí teplo a elektřina. V porovnání s rokem 2013 přišlo o 332 návštěvníků více,“ poznamenal ke Dni otevřených dveří vedoucí závodu Elektrárna Třebovice Vladislav Tureček. Tato jedinečná příležitost přilákala dvoutisícovku návštěvníků všech věkových kategorií. Byli mezi nimi rodinní příslušníci zaměstnanců i účastníci z řad široké veřejnosti. Součástí Dne otevřených dveří byla také výstava historických a současných fotografií a prezentace technických předmětů a modelů. Nezapomnělo se ani na mladší návštěvníky, na něž čekala edukativní show Smokeman v akci a pro děti byl připraven bohatý zábavný program, a tak se všechny ratolesti mohly do sytosti vydovádět na skákacím hradu, užít si jízdu na ponících, zúčastnit se různých soutěží, her, tvořivých dílen, veselé vědy anebo absolvovat malování na tvář.