Francouzské firmy v České republice se spojily pro udržitelné podnikání

V pondělí 28. června francouzský velvyslanec v Praze hostil zástupce nejvýznamnějších francouzských společností podnikajících v České republice, aby společně diskutovali nad tzv. národním plánem obnovy. V rámci setkání bylo také představeno Fórum pro udržitelné podnikání, které vzniklo v rámci Francouzsko-české obchodní komory, a to mj. z iniciativy společnosti Veolia. 


Fórum pro udržitelné podnikání chce sdružovat firmy, pro které jsou sociální ukazatele a ty týkající se životního prostředí stejně důležité jako jejich ekonomická výkonnost. Zároveň hodlají na příkladech z praxe ukazovat, že udržitelné podnikání je správný směr, ke kterému se mohou přidávat další firmy a instituce.
 

„Ekologická transformace, tedy přechod k trvale udržitelnému životu a podnikání, je pro francouzské firmy klíčová. Tyto firmy působí v řadě oblastí spojených s životním prostředí a jsou si tak vědomy nejen jejich zodpovědnosti, ale především jejich jedinečné pozici a aktivní role, kterou mohou sehrát pro zavedení nového, udržitelného směru rozvoje podnikání v České republice,“
Michal Macko
ředitel Francouzsko-české obchodní komory

Reda Rahma, ředitel společnosti Veolia Energie, prezentuje plány skupiny Veolia na odchod od uhlí do roku 2030.