Káranský vodovodník: sportovně charitativní akce pod taktovkou PVK

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník.

Jak už název napovídá, uskuteční se v Káraném, a to v sobotu 27. května od 10 do 17 hodin. „Podmínkou je registrace na webových  stránkách www.pvk.cz,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Co účastníky čeká:
- cyklotrasa v délce 26 km
- trasa pro běžce a pěší v délce 13 km
- prohlídka Úpravny vody Káraný
- zábavní odpoledne na hřišti v obci Káraný

Cílem Káranského vodovodníku  nejsou špičkové výkony srovnatelné s profesionálními závodníky. Chceme, abyste si užili volný den v přírodě, společně s vaší rodinou nebo kamarády. Je jen na vás, zda zvolíte cyklotrasu, nebo je vám bližší pěší či běžecké tempo. Jsou připraveny trasy mimo rušné silnice v nenáročném terénu, které zvládne každý. Po sportovním výkonu si můžete prohlédnout úpravnu vody a dozvědět se spoustu zajímavých informací o výrobě pitné vody v Káraném. Na káranském hřišti je na odpoledne připraven zábavný program pro děti a dospělí si tam mohou také odpočinout.
„Za každého účastníka, který dokončí některou z tras, věnují Pražské vodovody a kanalizace sto korun obecně prospěšné společnosti Asistence,“ zdůraznil Mrázek.

Program
10 až 12 h. – registrace + start před Úpravnou vody Káraný, Hlavní 22 (každý účastník obdrží mapu vybrané trasy a kartu, do které dostane na kontrolních stanovištích razítka)
do 16 – cíl na hřišti v Káraném, Jizerská 262 (kontrola razítek) 

Doprovodný program
13 až 16 h. – prohlídka Úpravny vody Káraný (nutná registrace kvůli omezené kapacitě)
13 až 17 h. – zábavné odpoledne na hřišti v Káraném (hudba, dílny, soutěže, občerstvení)

Více informací včetně mapek naleznete na webu http://www.pvk.cz/voda-hrou/karansky-vodovodnik/