Mrazy zvládáme, dodávky tepla z Veolie jsou spolehlivé

Šest nocí po sobě padaly v České republice mrazivé teplotní rekordy, na mnoha místech přesáhly mínus dvacet stupňů. Teplárnám ze skupiny Veolia Energie ČR to vůbec nevadí. Dodávky tepla do domácností, úřadů, škol, nemocnic a řady firem jsou plynulé a řízené podle aktuálních potřeb, resp. klimatických podmínek na jednotlivých místech.

Výrobní technologie i rozvody skupiny Veolia Energie ČR zvládají vysoké mrazy bez problémů i díky dobré přípravě, opravám a investicím během letních měsíců. Shodli se na tom ředitelé všech tří regionů. Spotřeba paliva v souvislosti s velkými mrazy vzrostla v těchto dnech zhruba o 25 % oproti začátku února. „Paliva máme dostatek, dodávky uhlí z OKD jsou pravidelné a v požadovaných objemech,“ ubezpečil technický ředitel Marcel Vrátný. V případě, že je palivo pro kotle zmrzlé, upraví se jeho teplota ve speciálním rozmrazovacím tunelu.

Mrazivému počasí se po celý týden věnovala také média. V živém televizním vstupu na ČT24 z dispečinku v Elektrárně Třebovice potvrdil Martin Adamiec, výrobní náměstek ředitele Regionu Severní Morava, že mrazy nepůsobí teplárnám žádné problémy (na fotografii). „Neregistrujeme ani žádné zvýšení počtu poruch na rozvodech nebo výjezdů našich pracovníků, ale máme připravený dostatečný počet zaměstnanců různých profesí v pohotovosti, pokud by si to situace vyžadovala,“ dodal. Stav sítí a jejich provoz sledují 24 hodin denně pracovníci dispečinků, kteří dokážou okamžitě reagovat na danou situaci.