Streetball pomůže dětem vrátit energii

Skupina Veolia podpoří sérii jednodenních turnajů, které atraktivní formou přivádí děti a mládež zpátky k pohybu.  

V podstatě celou pandemii trávily děti dlouhé hodiny před obrazovkou počítače či tabletu.  Přestaly se hýbat, přibývají na váze a trpí sociální izolací. 

Jak je znovu nadchnout pro pohyb? Co třeba dát jim možnost vyzkoušet si něco nového, zajímavého. Velký boom dnes zažívá streetball - pouliční forma basketbalu, která je díky spojení s trendy životním stylem, hudbou, módou a možností trávit volný čas s kamarády pro dnešní mládež velmi atraktivní. Nejde však jen o zábavu. Streetball je sportem, který bude mít svou premiéru na příštích olympijských hrách. 

Jak začít? Ideálně ihned. Motivací může být účast na turnaji VEOLIA ENERGY STREETBALL 2021, který ve spolupráci se základními a středními školami připravila skupina Veolia. Jednodenní turnaje pro chlapce a dívky od 14 do 19 let se uskuteční 15.6. v Ostravě (areál Trojhalí, Nová Karolína), 17.6. v Olomouci (parkoviště Galerie Šantovka) a 22.6 v Praze (Letenská pláň). Třešničkou na dortu pak bude setkání se známými tvářemi - medailistkami z Mistrovství světa v basketbale v roce 2010. 
 

“Spolupráce se školami je součástí naší dlouhodobé strategie, která nám v dnešní složité době dává ještě větší smysl. Moc bychom si přáli, aby turnaj Energy Streetball 2021 děti zaujal a inspiroval k tomu, aby letošní krásné léto strávily s kamarády při hře a ne u obrazovek počítačů,“ vysvětluje důvody podpory nového turnaje
Reda Rahma
ředitel Veolia Energie