Tajný život města v anketě Gesto roku

Náš projekt Tajný život města, který vznikl ve spolupráci se Vzdělávacím centrem TEREZA, byl letos vybrán mezi 5 projektů, které postoupily do veřejného hlasování v anketě Gesto roku deníku E15.

Odborná porota deníku E15 a platformy Byznys pro společnost letos vybrala pět inovativních projektů, které připravují studenty pro budoucí úspěch jak na trhu práce, tak v podnikání, zejména při využití nových technologií.

O vítězi ceny vyhlašované při udělování titulu TOP Odpovědná firma můžete rozhodnout i vy! Hlasujte pro náš projekt zde, hlasování probíhá do 17. října. Děkujeme za váš hlas.

Projekt Tajný život města si klade za cíl propojení mobilních technologií s poznáváním přírody kolem nás. Společnost Veolia rozdala studentům tablety a ti na nich s aplikací pro identifikaci rostlin PlantNet mapovali vegetaci v okolí své školy. Výsledky zkoumání představovali veřejnosti.

Učivo z hodin přírodopisu a později biologie zůstává čím dál více v dětských hlavách jako cosi abstraktního, co existuje jenom na papíře. K získání praktické znalosti je může přimět mobilní aplikace PlantNet, která vyfotografovanou rostlinu dokáže rozpoznat podle listů, květů, plodů nebo kůry stromu, jak si vyzkoušeli žáci ze 135 základních a středních škol z Česka a na Slovensku.