Válka na Ukrajině

Přinášíme vám aktuální informace od našich kolegů z Ukrajiny pohledem jejich ředitele Matthiase Vogela.

Na Ukrajině máme 350 kolegyň a kolegů, kteří v několika městech Ukrajiny zajišťují odpadové hospodářství. Bezpečnost našich kolegů je pro nás na prvním místě, naši ředitelé denně rozhodují o tom, zda a v jakém rozsahu budou služby svozu odpadu poskytovány. Zatímco naše společnosti v Ternopilu a Černovicích na západní Ukrajině v současné době pracují na plný výkon, situace v Kyjevě je kvůli neustálým leteckým útokům a pouličním bojům mnohem složitější a nebezpečnější.

Přesto dnes Veolia v Kyjevě realizovala 9 svozů odpadu z nejvíce znečištěných lokalit - ve spolupráci s městskou společností KKS. Vzhledem k tomu, že mnoho našich kolegů nastoupilo do ukrajinské armády, další do jednotek domobrany, je náš personál omezen a my jsme hrdí na to, že naši kolegové plní své povinnosti a jdou příkladem i v takto obtížných podmínkách a přispívají k udržení alespoň minimálního pořádku v Kyjevě (ale i v Černovicích, Ternopilu a některých dalších místech).

Na příklad Mykola Butko, náš ředitel v Kyjevě: během dne koordinuje činnost naší společnosti, zatímco večer a v noci podporuje jednotky domobrany. Další kolegové vaří jídlo pro vojáky nebo pomáhají starším lidem - solidarita mezi ukrajinskými lidmi je úžasná a všichni si zaslouží naši podporu i obdiv!

Děkujeme našim týmům v Kyjevě, Ternopilu a Černovicích, děkujeme také všem kolegům, kteří koordinují a pomáhají v zázemí!

Stojíme při vás - ми з Вами!

#ukrajina #staystrong #solidarita