Veolia je partnerem akceleračního programu Climate Challenge pro projekty s dopadem na životní prostředí

Téma ochrany životního prostředí, udržitelnosti i klimatických změn rezonuje celou společností. Ti aktivnější se snaží hledat cesty a řešení, jak s novodobými environmentálními problémy naložit. A právě jejich snahu oceňuje Impact Hub v novém akceleračním programu Climate Challenge.

Společnost Veolia oceňuje tuto iniciativu Impact Hubu a rádi se k ní připojujeme. Pro nás je ochrana životního prostředí a minimalizace dopadu naší činnosti na něj součástí každodenní práce. Tento program je pro nás příležitost poznat nové lidi s nadšením pro podobná témata a také příležitost poznat zajímavé vznikající projekty, dodává
Eva Kučerová
ředitelka komunikace společnosti Veolia pro střední a východní Evropu.

Akcelerátor nabízí podporu deseti projektům, které řeší témata týkající se životního prostředí a cirkulární ekonomiky. Do poloviny září se přihlásilo téměř 40 zájemců, ze kterých porota vybrala 20 pro účast ve víkendovém programu s workshopy. V jeho závěru proběhla prezentace projektů před porotou a z té vzešla desítka projektů, jež se účastní 100denního akceleračního programu. Seznamte se s postupujícími projekty – odkaz na článek.

Našimi akcelerátory už v minulosti prošlo nespočet šikovných a udržitelných neziskovek, start-upů i třeba firem, které řeší palčivá témata napříč společností. Chtěli jsme podtrhnout to, že ekologie nám není lhostejná, a tak jsme připravili tuhle novinku, která se orientuje vyloženě na zlepšení či obnovení našeho vztahu s přírodou, říká koordinátorka výzvy Lenka Krákorová.
Lenka Krákorová
koordinátorka výzvy

Climate Challenge má zúčastněným pomoci zapracovat na srozumitelné vizi a misi, rozdělit si role a kompetence v týmu, potažmo nastavit správně budoucí strategii a získat bohatou síť kontaktů. Klasicky poskytne i konzultace a workshopy s odborníky, ale bude organizovat i konzultace mezi samotnými projekty. Účastníci akcelerátoru získali služby v hodnotě kolem 150 tisíc korun. Celý program skončí na začátku února 2020 veřejnou prezentací všech projektů, které program dokončí. Vítězstvím se budou moci pyšnit dva projekty oceněné publikem a odbornou porotou, které navíc získají mediální a marketingovou podporu.