Dalkia a Nemocnice Přerov obnovily partnerskou spolupráci

Společnost Dalkia Česká republika a Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, podepsaly dlouhodobou smlouvu na dodávky tepelné energie. Podpisem smlouvy se Dalkia zavázala dodávat Nemocnici Přerov teplo v objemu 28 000 GJ ročně.

Nemocnice Přerov disponuje 24 odděleními a pacienti mohou využít služeb 15 ambulancí. Olomoucký kraj nemocnici pronajal společnosti Středomoravská nemocniční, která je členem holdingu AGEL, sdružujícího jedenáct nemocnic a několik dalších zdravotnických zařízení. Společnost Dalkia Česká republika spolupracovala s Nemocnicí Přerov do roku 1998, kdy jí dodávala teplo prostřednictvím sítě dálkového vytápění.  

Nyní Dalkia obnovila spolupráci s Nemocnicí Přerov tím, že podepsala dlouhodobou smlouvu na dodávku tepla v předpokládaném objemu 28 000 GJ ročně, což odpovídá odběru téměř 800 domácností. Podpisem smlouvy Dalkia garantuje Nemocnici Přerov i rekonstrukci parovodní přípojky, jež v budoucnu umožní dodávat teplo do nemocnice i ve formě horké vody.  

V rámci spolupráce společností Dalkia Česká republika s Nemocnicí Přerov připravilo Hematologicko-transfúzní oddělení od 4. listopadu speciální akci s názvem „Daruj krev s Dalkií“. Každý nový dárce, který přijde do konce listopadu do přerovské nemocnice darovat krev, obdrží kvalitní dárky od společnosti Dalkia Česká republika. Nemocnice chce tímto krokem rozšířit svou dárcovskou základnu, jelikož počet dobrovolných dárců krve neustále klesá. 

 

„Těší nás, že se nám podařilo navázat na dobré vztahy s představiteli společnosti AGEL a že jsme se po delší době vrátili do pozice hlavního dodavatele tepla Nemocnice Přerov. Věříme, že akce „Daruj krev s Dalkií“ přiláká nové zájemce, kteří tímto činem rozšíří řady dárců a pomohou tak dobré věci,“ zmínil náměstek generálního ředitele pro vnější vztahy skupiny Dalkia v České republice Milan Chromík.  

 

Dalkia patří mezi nejvýznamnější energetické skupiny v České republice. V tuzemsku působí od roku 1991 a postupně si vybudovala pozici předního výrobce a distributora tepla, chladu a výrobce elektrické energie na českém trhu. V současné době skupinu Dalkia v ČR, kde pracuje přibližně 2 300 zaměstnanců, tvoří osm společností: Dalkia Česká republika, Dalkia Kolín, Dalkia Mariánské Lázně, Olterm&TD Olomouc, AmpluServis a Dalkia Industry CZ včetně jejích dvou dceřiných firem Dalkia Commodities CZ a Dalkia Powerline. 

Dalkia, dceřiná společnost Veolie Environnement a EDF, je předním světovým poskytovatelem energetických služeb, který přináší inovativní řešení zaměřená na udržitelný rozvoj měst i firem. V době poznamenané klimatickými změnami, nestabilitou cen energií a čím dál omezenějšími zdroji, Dalkia poskytuje svým klientům rozsáhlé služby s cílem provozovat a rozvíjet úspornější a ekologičtější energetické systémy. S 49 800 zaměstnanci ve 35 zemích dosáhla Dalkia v roce 2012 obratu 8,9 miliardy eur. www.dalkia.com

 

Kontakt pro tisk:

Dalkia Česká republika - Milan Wagner 

Tel.: +420 553 401 401
Mobil: +420 602 721 437
E-mail:[email protected]
www.dalkia.cz