Pomáháme na svět dobrým nápadům

Za 17 let vzniklo 2078 nových pracovních míst, NF Veolia je podpořil celkovou částkou ve výši 97,5 milionu korun. To je stručná charakteristika programu, který v Moravskoslezském a Olomouckém kraji realizuje již od roku 2000 skupina Veolia prostřednictvím svého nadačního fondu.

Za 17 let vzniklo 2078 nových pracovních míst, NF Veolia je podpořil celkovou částkou ve výši 97,5 milionu korun. To je stručná charakteristika programu, který v Moravskoslezském a Olomouckém kraji realizuje již od roku 2000 skupina Veolia prostřednictvím svého nadačního fondu.
 

Ve středu 7. prosince v Ostravě a ve čtvrtek  8. prosince v Olomouci byly formou symbolických šeků předány příspěvky drobným a malým podnikatelům, jejichž projekty byly letos podpořeny v rámci programu na podporu vzniku nových pracovních míst. Nadační fond skupiny Veolia tak jen v letošním roce přispěl ke vzniku 83 nových pracovních míst prostřednictvím 61 projektů.  Podporovány jsou především tradiční a netradiční řemesla a výroby, infrastrukturní služby, projekty zlepšující životní prostředí či projekty se sociálním zaměřením. Od začátku realizace programu vzniklo v rámci podpořených projektů také 293 míst pro osoby se zdravotním postižením.

Díky pomoci Nadačního fondu Veolia vzniknou například nové provozovny soukromých jesliček a mateřské školy Mrňousek v Ostravě, ve Frýdlantu nad Ostravicí a v Prostějově. V zařízeních zřízených Ing. Zuzanou Běhalovou, finalistkou soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje a zakladatelkou Mrňouska, je kladen největší důraz na zdraví dětí a jejich všestranný rozvoj. Spokojenost dětí je zaručena domácím prostředím jednotlivých provozoven. O děti pečují tety a paní učitelky, které je učí novým dovednostem a pomáhají s osvojením života v kolektivu. 
 

V Jeseníku pro změnu podpořil Nadační fond Veolia vznik unikátní čokoládové manufaktury, jejímž cílem je vyrábět kvalitní produkt odkazující na tradiční postupy výroby spojené s českou fortelností. Zakladatel projektu, p. Marcel Šos, hodně cestuje a na svých cestách získává zkušenosti a zároveň i jistotu, že poctivá práce si po čase najde své příznivce. Důležité je být vytrvalý a něčím se odlišovat. Jesenická čokoládová manufaktura se od jiných čokoládoven chce odlišit netradičním přístupem v míchání koření v kombinaci s čokoládou spolu s vlastními formami na odlévání čokolád. Nabízet bude exkluzivní hořkou čokoládu (s obsahem kakaových bobů od 70% do 100%), turistickou čokoládu s odlitky nejzajímavějších turistických cílů (Praděd, lázně, rozhledny, zámky) a kvalitní dětskou hořkou i mléčnou čokoládu.

Ani v letošním roce nechyběly mezi podpořenými projekty tzv. zelené projekty. Za zmínku určitě stojí podnikání paní Kateřiny Kohutové a Pavly Skapové, které se shodně věnují šití moderních látkových plen z vysoce kvalitních materiálů – bambusových vláken či merino vlny. Díky této ekologické variantě přebalování miminek a batolat nejen ušetříte cca poloviny nákladů ve srovnání s jednorázovými plenami, ale především nevyprodukujete cca 2,5 tuny odpadu, který se rozkládá stovky let.

Pokud i vy máte zájem informovat se o možnostech spolupráce, nebo se jen seznámit s dalšími podpořenými projekty, navštivte webové stránky Nadačního fondu Veolia www.nfveolia.cz.