Senioři závodili na pražském stadionu Na Kotlářce

Nadační fond Veolia se stal již po druhé partnerem Sportovních her seniorů, které se konaly na pražském stadionu Na Kotlářce dne 30.9. u příležitosti Mezinárodního dne seniorů (1.10.). Je to akce zaměřená na převážně tzv. neelitní seniory, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní hlavně na duchu, ale nejsou registrovanými sportovci a nezúčastňují se pravidelných veteránských sportovních soutěží.

Sportovní hry seniorů jsou určené pro většinovou skupinu v několika kategoriích od 55 do 75 let a výše. V Praze proběhly hry letos podruhé, obou ročníků se zúčastnili sportovci nejen z Prahy, ale dalších měst naší republiky. V letošním ročníku se do jednotlivých disciplin aktivně zapojilo na 180 seniorů, kteří soutěžili v Nordic Walkingu, biatlonu, slalomu, pétanque a běžecké štafetě 4x100m.

„Za své výkony by se dnešní závodníci nemuseli stydět ani před o mnoho let mladšími amatérskými sportovci!“ komentuje výkony seniorů ředitelka NF Veolia Vendula Valentová. Celou akci moderoval sportovní komentátor České televize Jakub Bažant a akci přišli podpořit i osobnosti ze světa sportu jako atlet Imrich Bugár, mistryně Evropy v aerobicu Olga Šípková nebo sportovní gymnastka Bohumila Řešátková. David Huf, hlavní organizátor her k tomu dodává: „Přípravy, které probíhaly již od loňského podzimu, se myslím velice vyplatily. Jsem rád, že se tato akce stala již tradicí. Je založena na volném vstupu účastníků a má ambice být jakousi důstojnou oslavou aktivního stáří. Rád bych poděkovat partnerům Magistrátu hlavního města Prahy, České unii sportu, Nadačnímu fondu Veolia a Pražským službám, bez jejichž podpory bychom hry neuspořádali."

Sportovní hry seniorů pořádá nezisková organizace Buď fit seniore. Založil ji David Huf, bývalý mistr světa a Evropy ve sportovním aerobiku, který se v posledních letech věnuje vedle individuálního trénování především cvičení se seniory. Buď fit seniore má za cíl poskytovat zdarma aktivním seniorům pravidelné vhodné cvičební aktivity pod vedením profesionálů, a to v průběhu celého roku. Smysluplnému trávení volného času ve skupinkách vytváří podmínky pro navazování nových vztahů a přátelství, a je tedy prevencí proti vyčleňování a osamělosti seniorů.
 

NF Veolia podporuje menší regionální projekty zaměřené na seniory již řadu let v rámci programu MiNiGRANTY VEOLIA a ve prospěch seniorů jsou organizovány i některé dny firemního dobrovolnictví jednotlivých poboček skupiny Veolia v ČR. V roce 2015 spustil Nadační fond Veolia nový program Stále s úsměvem – Aktivně po celý život, jehož cílem je podpora aktivního života seniorů a jejich zapojení do komunitního života.