Skupina Dalkia má v České republice nového country manažera

Novým generálním ředitelem společnosti Dalkia Česká republika a country manažerem skupiny Dalkia v České republice se dne 12. června 2014 stal Vincent Barbier.

Vincent Barbier, současný generální ředitel Dalkie Slovensko, převzal vedení skupiny Dalkia v České republice po panu Laurentu Barrieux, který v jejím čele stál od roku 2006. Nový country manažer Vincent Barbier pracuje ve skupině Dalkia již čtrnáctým rokem. Pochází z regionu Champagne a má inženýrský titul z oboru elektrotechniky a strojírenství. Po desetileté kariéře ve Francii byl v roce 2003 jmenován generálním ředitelem Dalkie na Slovensku. Má dvojí občanství, francouzské a slovenské.
 
Vincent Barbier, který nově řídí aktivity Dalkie v ČR a na Slovensku prohlásil: „Je pro mne velkou ctí, že jsem se stal novým  country manažerem skupiny Dalkia v České republice. Je to příležitost zúročit znalosti a zkušenosti, které jsem získal na Slovensku. Věřím, že společně se zaměstnanci a s podporou skupiny Veolia se nám podaří ještě více posílit naše postavení v České republice i na Slovensku, a nepochybuji o tom, že naše spolupráce přinese velmi dobré výsledky.“
 
Skupina Dalkia prochází od konce října minulého roku rozsáhlými změnami. V současné době finišují jednání mezi Veolií a EDF ohledně ukončení partnerské spolupráce. Po jejich završení bude Veolia 100% akcionářem aktivit skupiny Dalkia mimo území Francie. Koncem roku pak dojde k přejmenování Dalkie v ČR.

Dalkia patří mezi nejvýznamnější energetické skupiny v České republice. V tuzemsku působí od roku 1991 a postupně si vybudovala pozici předního výrobce a distributora tepla a chladu a výrobce elektrické energie na českém trhu. V současné době skupinu Dalkia v ČR, kde pracuje přibližně 2 300 zaměstnanců, tvoří osm společností: Dalkia Česká republika, Dalkia Kolín, Dalkia Mariánské Lázně, Olterm&TD Olomouc, AmpluServis a Dalkia Industry CZ včetně jejích dvou dceřiných firem Dalkia Commodities CZ a Dalkia Powerline.
 
Dalkia, dceřiná společnost Veolie a EDF, je předním světovým poskytovatelem energetických služeb, který přináší inovativní řešení zaměřená na udržitelný rozvoj měst i firem. V době poznamenané klimatickými změnami, nestabilitou cen energií a čím dál omezenějšími zdroji, Dalkia poskytuje svým klientům rozsáhlé služby s cílem provozovat a rozvíjet úspornější a ekologičtější energetické systémy. S téměř 43 000 zaměstnanci ve 27 zemích dosáhla Dalkia v roce 2013 obratu 8,4 miliardy eur. www.dalkia.com