Nadační fond Veolia stojí za vznikem 21 nových pracovních míst

Nadační fond Veolia schválil 15. září finanční podporu pro 16 projektů, díky nimž získá práci 21 osob, z toho 3 zdravotně znevýhodněné. Nadační fond v Moravskoslezském a Olomouckém kraji podporuje vznik nových pracovních míst již sedmnáctým rokem. Za tu dobu rozdělil již 97 milionů korun.

Nadační fond Veolia schválil 15. září finanční podporu pro 16 projektů, díky nimž získá práci 21 osob, z toho 3 zdravotně znevýhodněné. Nadační fond v Moravskoslezském a Olomouckém kraji podporuje vznik nových pracovních míst již sedmnáctým rokem. Za tu dobu rozdělil již 97 milionů korun. 
 

„Nadační fond Veolia podporuje především tradiční a netradiční řemesla a projekty, které přinášejí lidem společenský prospěch. Za fond hovoří jasná čísla: od roku 2000 bylo podpořeno 2 065 nových pracovních míst, z toho 292 pro osoby se zdravotním postižením. Schválená finanční podpora na tomto zasedání představuje částku 977 tisíc korun, přičemž celkově již nadační fond přispěl ke vzniku 1 232 projektů drobných podnikatelů částkou 97 milionů korun,“ uvedla jménem Nadačního fondu Veolia Martina Zichová.

 
Nově bude díky pomoci Nadačního fondu Veolia v Ostravě podpořen podnikatelský záměr Karin Toopové, jejíž projekt se zaměřuje na recyklační design a externí spolupráci s divadly. Žadatelka využije recyklačních postupů k výrobě dámských a pánských tašek, oděvů, sedáků a sedacích vaků z vyřazených materiálů. Její druhou náplní práce je externí spolupráce s divadly a výtvarníky, kdy se bude spolupodílet na výtvarném zpracování kostýmních doplňků, zejména pokrývek hlav, výrobě masek či drobných rekvizit pro divadelní představení.

 

Mléčný bar NAPROTI
Pavla Heřmánková z Olomouce se rozhodla pro samostatnou podnikatelskou činnost v oboru výroby zdravých sladkostí. Cílem projektu je poskytovat zákazníkům kvalitní pamlsky bez použití přidaného cukru, které mohou být využity jako kvalitní zdroj energie při sportu, výletech do přírody i hrách. Výrobky budou slazené přírodními cukry obsaženými v ovoci, popř. zelenině nebo obilovinách. Produkty bude žadatelka nabízet jako svačinky do škol i jako zdravé mlsání do dětských kaváren.
 
Družstvo NAPROTI vzniklo za účelem integrace znevýhodněných osob do společnosti. V roce 2012 byl otevřen sociální podnik, jenž zaměstnává 11 osob a z toho 7 zdravotně postižených občanů. O tři roky později rozšířil svou činnost o potravinářskou, pekařskou a cukrářskou výrobu a v rámci udržitelnosti a zvyšování konkurenceschopnosti byla nabídka podniku rozšířena o catering, coffee breaky a rozvoz občerstvení. V současné době nabízí kvalitní sortiment vlastní výroby dle originálních receptur a využívá suroviny od malých místních dodavatelů a z regionálních farem.

 

... Skupina Veolia zaujímá v celosvětovém měřítku vedoucí postavení v oblasti optimalizovaného řízení zdrojů. S více než 174 tisíci zaměstnanci na pěti kontinentech skupina navrhuje a realizuje řešení pro odvětví vodního, odpadového a energetického hospodářství, která přispívají k udržitelnému rozvoji měst i průmyslu. Prostřednictvím svých tří vzájemně se doplňujících činností se Veolia podílí na zpřístupňování zdrojů, zachovávání dostupných zdrojů a jejich obnově.  V roce 2015 zásobovala skupina Veolia 100 milionů obyvatel pitnou vodou, 63 milionům obyvatel poskytovala kanalizační služby, vyrobila 63 milionů MWh energie a zhodnotila 42,9 milionu tun odpadů. V roce 2015 činil konsolidovaný obrat společnosti Veolia Environnement (Paris Euronext: VIE) 25 miliard eur.
www.veolia.com