STARTér pomohl vytvořit 15 nových pracovních míst!

Nadační fond Veolia schválil podporu pro 9 nových projektů, díky nimž získá práci 15 osob, z toho 3 zdravotně znevýhodněné. Mezi schválené projekty byla z grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! ve čtvrtek 24. června v Olomouci rozdělena částka 684 590 Kč.  

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a projektům přinášejícím společenskou prospěšnost obyvatelům.

Na červnovém zasedání nám udělaly radost rozšiřující se projekty, které se ucházely o opakovanou podporu nadačního fondu. Dva nové zdravotně znevýhodněné zaměstnance tak získá Salón Exklusiv v centru Ostravy, který nově nabídne, kromě fitness centra, masáží, pedikúry, manikúry, nehtové modeláže a kosmetiky i kadeřnické služby. Ve Šternberku, ve společnosti T&T Czech Brands se rozšíří pracovní kolektiv dokonce o 5 osob, které pomohou s uvedením nové značky na trh. Jedná se o luxusní a designové produkty ESECO pro naše nejmenší – přikrývky, zavinovačky, deky textilní hračky a mnoho dalšího. A do třetice všeho dobrého vznikne jedno pracovní místo v Lesní mateřské škole Duhovka ve Vlčicích u Jeseníku. Nový správce a údržbář pomůže stávajícím zaměstnancům udržovat rozsáhlý pozemek nádherné zahrady, ve které tráví děti většinu času.

Rádi jsme také podpořili projekt spolku MENTAL CAFÉ, jehož hlavním cílem je setkávání veřejnosti s osobami s postižením na běžných místech a v běžných životních situacích a bourání předsudků s tím spojených. Zdravotně znevýhodněné osoby jsou začleňovány převážně v rolích netradičních baristů do chodu tréninkových kaváren a také při výdeji zmrzliny v rámci projektu Zmrzlina s příběhem. Tak neváhejte a přijďte ochutnat kvalitní kávu s příběhem do kamenné tréninkové kavárny v centru Ostravy v Poštovní ulici nebo v Podroužkově ulici v Ostravě – Porubě.

Z projektů z oblasti tradičních řemesel a služeb bychom rádi zmínili projekt paní Kamily Macháčové, která se rozhodla vyrábět zcela unikátní vzdělávací magnetické hry, určené převážně pro děti v mateřských školách a rodinnou a svatební fotografku paní Michaelu Balážovou, která vám díky profesionálním fotografiím pomůže uchovat ty nejkrásnější okamžiky vašeho života. 

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 512 nových pracovních míst částkou přesahující 118 mil. Kč.
www.nfveolia.cz