TREASURY & TAX MANAGER

NÁZEV PRACOVNÍ POZICE:      TREASURY & TAX MANAGER
SPOLEČNOST:                               VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s.
MÍSTO VÝKONU PRÁCE:            Praha
PRACOVNÍ POMĚR:                     Práce na plný úvazek
SMLUVNÍ VZTAH:                        Smlouva na dobu neurčitou
DATUM NÁSTUPU:                      možný ihned
BENEFITY:                                      příspěvek na stravenky, dovolená 2 týdny nad rámec Zákoníku práce, odborné vzdělávací a jazykové kurzy; příspěvek na životní/penzijní připojištění;  nadstandardní preventivní péče; firemní akce a další
Treasury & Tax Manager funguje v rámci finančního oddělení vedení společnosti pro Českou republiku a Slovensko.  Zabývá se koncepcí financování a dodržování pravidel skupiny v regionu. Taktéž se zabývá jednotlivými potřebami financování, identifikací rizik spojenými s financováním.  V oblasti daní spolupracuje s externím daňovým poradcem a jednotlivými společnostmi regionu. Je základním pilířem pro komunikaci mezi odděleními financování a daní skupiny a regionem ČR/SR pro otázky Treasury & Tax .

Pracovní náplň

  • Porozumění a sledování cash flow, treasury reporting
  • Řízení procesu Cash forecast v regionu, příprava návrhů pro optimalizaci Cash flow
  • Identifikace potřeby zajištění financování u společností v regionu, trade finance management, především bankovní záruky
  • Vyjednávání s bankami a finančními institucemi
  • Dohled nad implementací dividendové politiky regionu
  • FX risk management
  • Implementace interních pravidel skupiny v oblasti Treasury & Tax
  • Sledování daňových rizik a spolupráce s externím daňovým poradcem
  • Daňový reporting pro skupinu
  • Podpora treasury a tax managera zóny CEE, ve všech výše zmíněných kompetencích

Požadujeme
  • VŠ ekonomického směru
  • minimálně 7 let praxe na podobné pozici
  • znalost treasury a daňové problematiky (členství v Komoře daňových poradců ČR výhodou)
  • dobrá znalost anglického jazyka
  • znalost MS Office
  • zodpovědnost, systematičnost a schopnost práce v kolektivu

Nabízíme
  • Zázemí a stabilitu silné nadnárodní společnosti
  • Mzdové ohodnocení odpovídající vykonané práci
  • Nadstandardní zaměstnanecké výhody vyplývající z kolektivní smlouvy
  • Možnost dalšího profesního a jazykového vzdělávání

    Pokud Vás naše nabídka oslovila, pošlete prosím svůj aktuální strukturovaný profesní životopis na email jana.jonasova@veolia.com.