K+S Potash – Kanada

K+S Potash se obrátila na společnost Veolia k zvýšení své produkce v Kanadě

Kanadská filiálka skupiny K+S, která je jedním z prvních světových výrobců hnojiv, se rozhodla integrovat HPD řešení vypařování-krystalizace do srdce svého nového provozu na výrobu potaše, v oblasti Saskatchewan.
 

Vypařování-krystalizace pro zvýšení produkce

Technologie HPD® vypařování-krystalizace společnosti Veolia nadále přitahují průmyslníky podnikající v segmentu hnojiv, kteří se snaží zvýšit produkci a zároveň kontrolovat náklady, spotřebu energií a dopady na životní prostředí. S více než 800 instalacemi HPD ve více než třiceti zemích, disponuje Veolia osvědčenou expertízou jak ve využívání tohoto typu látek, tak v inženýrství velkých projektů v tomto segmentu.
 

Největší jednotka výroby potaše v Severní Americe

Několik měsíců po španělské společnosti Iberpotash, je to K+S Potash Kanada, filiálka jednoho ze světových lídrů v produkci solí a hnojiv, německé skupiny K+S, která si vybrala společnost Veolia, aby zajistila inženýrskou část provozu na zpracování rudy, na svém novém dole na těžbu potaše, Legacy Project. Ten se nachází na jihu kanadské provincie Saskatchewan a měl by být provozuschopný na konci roku 2015 a stát se tak největším dolem tohoto typu v Severní Americe. Řešení společnosti Veolia umožní společnosti K+S Potash Kanada produkovat 2,86 miliónů tun potaše ročně v roce 2023. Těžba bude probíhat rozpouštěním dobývaných ložisek a následným vypařováním a krystalizací rozpuštěné rudy.
 
Jim Brown
ředitel Conception et Construction pour l’industrie (Koncepce a průmyslová výstavba), Veolia Amériques

Naši klienti očekávají taková řešení, která jim umožní využít látky za nejlepší ceny, a my zde nabízíme jedno z nejlepších řešení na trhu.

Klíčové údaje

  • 2,86 milionu tun vyprodukovaného
  • potaše od roku 2023

Výhody pro zákazníky

  • Vyšší produktivita
  • Ochrana přírodních zdrojů

Řešení

  • Využití látek: produkce hnojiv

2,86 milionu tun vyprodukovaného potaše od roku 2023

Ochrana přírodních zdrojů