L’Oréal – Čína

L’Oréal snižuje environmentální stopu

Veolia a L’Oréal vyvinuly unikátní řešení na zpracování a využívání odpadních vod v provozu Suzhou, který se nachází v provincii Jiangsu, Čína.

 

Ambiciózní environmentální závazek

L’Oréal svěřil společnosti Veolia projekt na zlepšení environmentálních výkonů čistírny odpadních vod ve svém provozu Suzhou v Číně. Postupná realizace byla započata v listopadu 2012 a výhledově se počítá, že tato nová instalace umožní snížit provozní náklady závodu s poklesem spotřeby energie o 8,5 %.
 

Premiéra v kosmetickém průmyslu

Uvedená realizace je založená na řešeních, která byla vyvinuta společností Veolia. Základním cílem je snížení vodní a uhlíkové stopy tím, že se objem odpadu provozu vydělí dvěma a to při současném zvýšení kapacity zpracování. Díky úspěchu zmíněné realizace, která je v kosmetickém průmyslu unikátní, si L'Oréal u společnosti Veolia objednala ještě výkonnější čistírnu odpadních vod pro svůj provoz v San Luis Potosí, v Mexiku. Toto nové zařízení umožňuje společnosti L’Oréal Mexiko limitovat dopady vytékajících odpadů na životní prostředí v regionu se suchým klimatem. Společnost L’Oréal byla oceněna na Global Water Summitu v roce 2013 za dobré hospodaření s vodou.
 
Jean-Philiippe Filhol,
předseda představenstva, Veolia Water Solutions & Technologies Industries, Asie

„Je to poprvé, kdy se k hospodaření s vodou v kosmetickém průmyslu přistupuje holistickým způsobem. To je to, co umožnilo snížit spotřebu vody a zároveň produkovat zelenou energii.“

Klíčové údaje

  • Snížení spotřeby energie o 8,5 %
  • Snížení produkce kalů o 58 %
  • Snížení emisí CO2 vzniklých při přepravě odpadu o 82 %

Výhody pro zákazníky

  • Snížení vodní a uhlíkové stopy
  • Snížení provozních nákladů
  • Zvýšení produkce Řešení

Zpracování odpadních vod

  • inženýrství – koncepce a provoz instalací na zpracování

Snížení spotřeby energie o 8,5 %

Snížení produkce kalů o 58 %