Marafiq – Saudská Arábie

Veolia staví a provozuje odsolovací stanici v petrochemickém komplexu Sadara

Poté, co postavila odsolovací stanici Jubail I, byla Veolia vybrána společností Marafiq, aby koncipovala, postavila a provozovala největší odsolovací stanici na ultrafiltraci a reverzní osmózu v Saudské Arábii, Jubail II. 
 

Zvyšující se potřeba vody v průmyslu

Voda je nedostatkovým zdrojem v oblasti Perského zálivu.
V sedmdesátých letech minulého století se saudská vláda zasadila o vytvoření královské komise, která měla za úkol rozvoj dvou průmyslových měst Jubail a Yanbu. Cílem bylo vytvoření infrastruktury a instalací vhodných k rozvoji diverzifikovaného průmyslu tak, aby byla Saudská Arábie méně závislá na svých ropných příjmech. Potřeba vody v těchto průmyslových zónách má tak stále stoupající tendenci.
 

Minimalizovaný dopad na životní prostředí

Veolia kombinuje dvě řešení zpracovávání mořské vody, ultrafiltraci a reverzní osmózu tak, aby minimalizovala dopady, které tato nová instalace má na životní prostředí, a aby dodržela velmi přísné normy na kvalitu vody vyžadované společností Marafiq. Spojení obou procesů umožňuje zabezpečit dodávku vody, limitovat riziko selhání instalací, prodloužit jejich životnost a zároveň snížit energetické náklady stanice.
Tato nová stanice bude plně v provozu v červnu 2015. S denní kapacitou 178 000 m3 bude zásobovat petrochemický komplex Sadara, který v Jubailu postavily společnosti Dow Chemical a Saudi Aramco.
 
Johnny Obeid,
generální ředitel pro Střední východ, Veolia Eau, Solutions & Technologies

Naše technologie a naše know-how v provozování a údržbě nám umožňují výrazně snížit energetické náklady.

 
Výhody pro zákazníky
Dodávaná voda bude sloužit chladícím věžím a kotlům v této průmyslové zóně.

Řešení

Zpracování vody z výroby

178 000 m3 odsolené vody denně 

Zpracování vody z výroby