PSA Peugeot Citroën – Francie

Veolia spravuje technické služby a údržbu závodů PSA ve Francii

Již více než deset let se Veolia stará o správu a údržbu závodů v Mulhouse, Sochaux a Vesoul pro společnost PSA Peugeot Citroën. 

 

Sense, filiálka zasvěcená „facility managementu“

Skrze filiálku Sense (Société d’environnement et de services de l’Est - Společnost pro životní prostředí a služby Východu) zajišťuje Veolia, která převzala zaměstnance Peugeotu z tohoto sektoru, tzv. facility management průmyslových instalací společnosti PSA Peugeot Citroën, a to již více než deset let. Tyto služby pokrývají správu nemovitostí, toků energií, zpracování vody a odpadů, úklidové služby apod. Dohromady se jedná o 21 různých aktivit, kterými PSA společnost pověřila Veolii.

 

Neustále obnovovaná spolupráce

Společnost PSA Peugeot Citroën je spokojená s existující dohodou ve Francii, proto společnosti Veolia svěřila i obdobnou smlouvu pro svůj provoz v Trnavě na Slovensku. Objem dodávaných služeb pokrývá souhrn aktivit a know-how společnosti Veolia: voda, energie a zpracování odpadu. Pro provoz ve Vesoulu, ve Francii, Sense v roce 2011 navrhla nový modernizační plán energetických řídicích schémat. Práce byly realizovány po dobu tří let a umožnily zlepšit energetickou výkonnost a provozní náklady. Na konci roku 2012 byl ve Vesoulu slavnostně otevřen první kotel na dřevo v automobilové skupině. Instalace drtiče na dřevo v závodu umožňuje přímo na místě využít 7 500 tun obalového odpadu ročně.
 
Patrick Le Vaillant,
prezident, Sense

„Kotel ve Vesoulu je příkladným environmentálním projektem, který umožňuje společnosti PSA využívat vzniklý odpad ze dřeva.
S maximálním výkonem 3 MW zásobuje polovinu provozu a nahrazuje doposud používaný kotel na mazut.“

Výhody pro zákazníky

  • Optimalizace služeb a nákladů
  • Snížení environmentální stopy
  • Využití energií a látek

Řešení

  • Různorodá technická údržba

Více než desetiletá spolupráce

Využití energií a látek