Voda pro Afriku pomáhá už po osmé

Nový ročník charitativního projektu Nadačního fondu Veolia byl právě zahájen. I letos si mohou zájemci koupit krásné dárky a zároveň usnadnit přístup k pitné vodě obyvatelům další lokality v jižní části Etiopie.

V rámci našeho afrického benefičního prodeje nabízíme zcela novou designovou karafu na vodu, porcelánové šálky a africký čaj.
 
Nová designová karafa na vodu vzešla jako vítězný návrh ze soutěže, kterou zorganizovala společnost Veolia spolu s Ateliérem skla pod vedením Rony Plesla z respektované pražské UMPRUM. Jde o ručně foukané křišťálové sklo ze sklárny Květná na Moravě. Krásné šálky s podšálky pocházejí z tradiční porcelánky Thun a skvěle z nich bude chutnat právě africký čas rooibos, který nám v bio kvalitě dodal partner projektu mamacoffee. Letošní edice dárkových předmětů nese motiv africké gazely. Navazuje tak na předchozí ročníky a doplňuje africkou rodinu zvířat.
 
Všechny předměty si můžete zakoupit od nynějška do vyprodání zásob, nejdéle však do Vánoc, na e-shopu NF Veolia – www.vodaproafriku.cz, nebo v některém z prodejních míst v Praze, Brně a Ostravě. Balení a přípravu distribuce předmětů zakoupených v e-shopu jsme již po šesté svěřili klientům Denního stacionáře Pohoda – společnosti pro normální život lidí s postižením, o.p.s.
 

„Projekt Voda pro Afriku realizujeme již od roku 2010 a za 7 ukončených ročníků jsme Člověku v tísni darovali na budování a opravy vodních zdrojů v jižní Etiopii téměř 4 miliony korun,“ říká Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

Přední česká humanitární organizace Člověk v tísní, o.p.s., založená již v roce 1992, je hlavním partnerem projektu od samého začátku. Přináší humanitární a rozvojovou pomoc do řady zemí světa a více než 12 let působí také v Etiopii. V rámci programu Voda a hygiena obnovuje a buduje vodní zdroje na velmi chudém etiopském venkově. Smutnou skutečností je, že mnoho zdejších obyvatel stále ještě musí nosit vodu i několik hodin pěšky. „Proto spolufinancujeme nové hlubinné vrty, větší opravy porouchaných vrtů, čerpadla a budování odběrných míst. Cílem je, aby vesničané měli k vodě blíž,“ doplňuje Vendula Valentová. Všechny tyto projekty Člověk v tísni vybírá a koordinuje ve spolupráci s místními vodními úřady a za účasti českých i místních odborníků.
 
Nabídka předmětů v prodeji
Křišťálová karafa z limitované kolekce - 800 Kč. Zakoupením přispívá zákazník  20 % z výše uvedené částky do veřejné sbírky NF Veolia. 
Porcelánový šálek s podšálkem z tradiční porcelánky Thun z limitované kolekce - 205 Kč. Zakoupením přispívá zákazník 20 % z výše uvedené částky do veřejné sbírky NF Veolia.
Čaj Rooibos v bio kvalitě z limitované kolekce od mamacoffee  – 111 Kč / 70 g. Zakoupením přispívá zákazník 24 % z výše uvedené částky do veřejné sbírky NF Veolia.
 
Prodejní místa
Café by Veolia, Florentinum, Praha 1
Centrum Člověka v tísni v galerii Langhans, Vodičkova 37, Praha 1
Mamacoffee, Vodičkova 6, Praha 1
Café Jedna, Veletržní palác, Praha 7
Bistro Franz, Veveří 14, Brno
Café Morgal, Místodržitelský palác, Brno
Barevný domov, Jiráskovo náměstí 10, Ostrava
 
Vedle nákupu předmětů můžete projekt Voda pro Afriku podpořit i napřímo vložením daru na sbírkové konto: č.ú. 115-3289210247 / 0100.
 
Děkujeme za vaši podporu!
 
www.vodaproafriku.cz