Vyhlašujeme soutěž pro ZŠ v Havířově - Děti vymyslí dárek pro své město

​I podzimní měsíce jsou vhodnou dobou na to, abychom pečovali o životní prostředí, a to nejlépe přímo ve městě, ve kterém žijeme. V rámci nové ekologické soutěže Dárek pro naše město budou mít žáci 4.-5. tříd ZŠ v Havířově možnost obdarovat své město a přírodu v něm nejrůznějšími dobrými skutky.

Může se jednat například o zvelebení místa v blízkosti školy, výrobu krmítka pro ptáky nebo třeba ekologickou osvětu. Žáci společně se svým vyučujícím dárek nejdříve vymyslí a posléze ho zrealizují a originálním způsobem zdokumentují pomocí fotek, obrázků a popisků. Vedle řady pěkných zážitků a dobrého pocitu z odvedené práce si mohou děti ze soutěže odnést mnoho zajímavých cen: výlet pro vítěznou třídu, DVD a výukové CD-Romy, encyklopedie, knihy s ekologickou tématikou a mnoho dalších dárků.

Soutěž, která potrvá od 11. do 30. listopadu 2016, pro havířovské děti připravila Veolia Energie ČR společně s Havířovskou teplárenskou společností. Záštitu nad soutěží převzal primátor města Havířova, Bc. Daniel Pawlas.

Veškeré potřebné informace o tomto výchovně-vzdělávacím projektu, jehož heslem je „Pojďme udělat ze svého města hezčí místo k žití!“, naleznete na odkazu www.veolia.cz/darekpronasemesto