Děti z Havířova si užily výhru ve Štramberku

Soutěž „Dárek pro naše město“ vyhrála 4. třída ZŠ Zelená z Havířova a jako odměnu si vybrala výlet na hrad Bouzov, ale kvůli počasí žáci výlet odložili a nakonec vyrazili do Štramberka

Soutěž „Dárek pro naše město“ vyhrála 4. třída ZŠ Zelená z Havířova a jako odměnu si vybrala výlet na hrad Bouzov, ale kvůli počasí žáci výlet odložili a nakonec vyrazili do Štramberka. Do výtvarně – ekologické soutěže, kterou organizovala společnost Veolia Energie ČR společně s Havířovskou teplárenskou společností, se zapojilo 19 tříd z 10 ZŠ z Havířova. Slavnostní předání diplomů a cen se uskutečnilo v prosinci loňského roku v Kulturním domě Radost. Soutěž, jejímž heslem bylo „Pojďme udělat ze svého města hezčí místo k žití!“, potvrdila, že dětem na jejich městě a přírodě v něm záleží.

A co všechno děti navštívily, si můžete přečíst v jejich dopisech, které nám jako poděkování poslaly. Kromě města si prohlédly i jeskyni Šipka, vyšplhaly na vrchol Štramberské trúby, odkud byl nádherný výhled, navštívily malé ZOO a ochutnaly i místní zmrzlinu a pravé Štramberské uši.