Tiskové zprávy

Olomoucká teplárna vypouští díky dalším investicím do ekologizace méně emisí. Společnost Veolia Energie ČR v Olomouci dokončila soubor ekologických opatření na fluidním kotli. Nový tkaninový filtr snižuje vypouštěné emise o desítky procent a v předstihu splňuje budoucí přísné požadavky EU.
Skupina Veolia dál rozšiřuje síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Po dvou rychlonabíjecích stanicích v Praze postavila společnost první takovou v Ostravě. Bude sloužit široké veřejnosti a standardní automobil nabije do 60 minut. V blízké době Veolia umístí dalších 15 stanic po celém Česku.
Při řešení nedostatku vody má recyklace prioritu. Shodnou se na tom jak odborníci, tak veřejnost.
V době, kdy se české hospodářství zotavuje z těžkého úderu, který způsobila virová pandemie, přichází Nadační fond Veolia s další pomocí. Na svém zasedání dne 25. června schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 14 nových projektů, díky nimž získá práci 30 osob, z toho 14 zdravotně znevýhodněných. Mezi schválené projekty byla v Olomouci rozdělena částka 1 335 000 Kč.
Veolia odstartovala pilotní projekt řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Dispečink umožňující spolupráci čtyř okresů ve východních Čechách funguje od druhé poloviny loňského roku a představuje dobrý příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni.
Nadační fond Veolia vyhlásil výsledky letošního ročníku programu MiNiGRANTY. Vzhledem k současné situaci se schválila správní rada NF Veolia upravit pravidel programu. Díky tomu bylo možné vybrat žádosti ve zkráceném čase a podpořit organizace, které významně zasáhla jarní vládní nařízení v souvislosti s koronavirem. Správní rada NF Veolia na svém jednání 3. 6. 2020 schválila přidělení podpory celkem 66 projektům, mezi které nadační fond rozdělí 2 516 960 Kč.
Energetická divize skupiny Veolia v České republice dnes ukončila dodávky tepla ve všech regionech v souladu s vyhláškou Ministerstva průmyslu a obchodu pro vytápění. Topná sezóna byla letos delší než v předchozích letech a náročnější z důvodu bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru.
V náročném období si musíme pomáhat. Právě teď v době krize je to důležitější než kdykoli předtím. Proto Veolia Energie vedle pomoci zdravotníkům v první linii, kterým věnovala 3,3 mil. korun, vyčlenila další finanční prostředky na podporu v boji a v prevenci proti nákaze COVID-19. Částku ve výši 1,7 miliónu korun věnuje také partnerům z řad měst, obcí a organizacím pečujícím o seniory a další znevýhodněné skupiny obyvatel.
Nadační fond Veolia podpořil v rámci mimořádné výzvy programu STARTér, Věř si a podnikej! stávající pracovní místa podnikatelů, kteří v návaznosti na vládní ustanovení spojená s pandemií koronaviru byli nuceni ze dne na den zcela uzavřít své provozovny či jejichž podnikání bylo jinak zásadně ovlivněno. Na historicky prvním online zasedání byla schválena podpora pro 32 příjemců, mezi které byla rozdělena částka 1 milion Kč.