Aktuality

Bezemisní vodíkové technologie v Moravskoslezském kraji už nejsou jen vizí. Společnost Veolia Energie ČR a Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava podepsaly Memorandum o vzájemné spolupráci na rozvoji vodíkových technologií v Moravskoslezském kraji. Součástí jsou i konkrétní projekty výroby zeleného vodíku v teplárnách v Krnově a Frýdku-Místku.
aktuality
Představitelé z celého světa dva týdny jednali na klimatickém summitu COP26 ve skotském Glasgow. Země nakonec souhlasily s postupným odklonem od používání uhlí k výrobě elektrické energie. Ten se týká i velkých společností. Již na začátku loňského roku se skupina Veolia zavázala k celosvětovému odchodu od uhlí do roku 2030.

aktuality
V pátek 12. listopadu jsme v Rcafé ve Florentinu pokřtili už čtvrtý díl dobrodružné sci-fi pro děti a mládež s názvem H2O a záhada Zlaté slzy.
aktuality
Potvrdila to v podzimním výzkumu agentura IBRS. Spokojenost s jeho využíváním je u individuálních zákazníků 99 %, u firem a bytových družstev pak dokonce stoprocentní.
aktuality
Skupina Veolia v Brazílii začala vyrábět zelenou elektřinu ve třech bioplynových stanicích s kombinovaným výkonem 12,4 MW. Do konce roku zabrání uvolnění 45 tisíc metanu do ovzduší, což představuje cca 1,26 milionu tun ekvivalentu CO2.
aktuality
Díky spolupráci v rámci naší skupiny budou prostory teplárny v Malešicích nově osvětleny moderními LED svítidly. Přes 600 dosluhujících svítidel se vymění za nové LED osvětlení, které je řízené jasovými senzory s automatickým ovládáním.
aktuality
Skupina Veolia uzavřela 30letou koncesní smlouvu o provozování, údržbě a správě soustavy centrálního zásobování teplem v uzbeckém Taškentu. Jedná se o vůbec první zakázku, kterou Veolia v této zemi získala.
aktuality
Nadační fond Veolia schválil podporu pro 13 nových projektů, díky nimž získá práci 16 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné. Mezi schválené projekty byla z programu STARTér, Věř si a podnikej! ve čtvrtek 23. září v Ostravě rozdělena částka 776 000 Kč.
aktuality
S příchodem chladnějšího počasí skupina Veolia Energie zahajuje topnou sezónu. Postupně začala dodávat teplo ve všech regionech. Ve srovnání s minulým rokem je to o pár dní dříve. Během celého léta probíhaly kontroly a opravy i rozsáhlé rekonstrukce potrubí a také další ekologizace a dekarbonizace tepláren.