Aktuality

aktuality
Výměníková stanice na ostravském sídlišti Pískové doly se změnila k nepoznání. Díky spolupráci společnosti Veolia Energie a městského obvodu Ostrava-Jih vznikl unikátní projekt. Nová fasáda s barevnými výjevy z historie místa zpříjemní prostor pro volnočasové aktivity obyvatel přilehlých panelových domů.
aktuality
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) ze skupiny Veolia úspěšně prošly certifikačním auditem protikorupčního managementu AbMS ISO 37001. Staly se tak první firmou v České republice, která tento certifikát získala prostřednictvím certifikační autority Bureau Veritas.
aktuality
Hlavním cílem projektu „Zodpovědná firma“ je vzdělávání zaměstnanců společností v oblasti třídění a recyklace odpadů a prohlubování společenské odpovědnosti firem. Pražské vodovody a kanalizace díky aktivnímu zapojení do tohoto projektu získaly osvědčení „Zodpovědná firma“.
aktuality
Jakub Vágner si pro svůj další díl svého internetového seriálu „S Jakubem v přírodě“ vybral téma čištění odpadní vody. Průvodcem natáčení byl náš kolega Václav Hošek.
aktuality
Velkým tématem současnosti jsou tzv. chytrá města, která využívají technologický pokrok pro zvýšení kvality života a zaměřují se na efektivní hospodaření se zdroji a na hledání nových zdrojů, na snižování spotřeby energií a v neposlední řadě na přístupu, který nezatěžuje životní prostředí.
aktuality
V sektoru stavitelství a architektury je právě udílení cen za stavbu roku nejvýznamnější akcí. Z přihlášených 84 staveb vybrala odborná porota Stavby roku 8 nejlepších. Mezi nimi se umístila Veolia Smart Control Tower.
aktuality
Společnost VWS Memsep s.r.o. ve spolupráci se společností ABESS, s.r.o. úspěšně dokončily projekt rekonstrukce technologie filtrace a dezinfekce bazénových vod v pavilonu hrochů Zoologické zahrady hlavního města Prahy. Jen díky nové filtraci se podařilo konečně dosáhnout čisté vody.
aktuality
Příkladem synergické spolupráce v rámci naší skupiny je partnerství s Královským pivovarem Krušovice, členem skupiny Heineken. Veolia pivovaru zajišťuje energetické i vodohospodářské služby. Letos v létě jsme původní svítidla pivovaru nahradili úspornými LED svítidly a zákazníkovi tak uspořili 66 % elektrické energie na svícení.
aktuality
Mezinárodní týden zdraví a bezpečností se letos ve skupině Veolia konal již po šesté. Ten letošní proběhl kvůli proti-koronavirovým opatřením v menším rozsahu, ale o to intenzivněji připomněl důležitost prevence a odpovědnosti. V Olomouci v rámci Týdne bezpečnosti uspořádali navíc cvičení hasičů.