Dnes slavíme Světový den vody. Zveme Vás na Den otevřených dveří.

Světový den vody si připomínáme vždy 22. března, a to již od roku 1993, kdy ho vyhlásila OSN. Mottem letošního dne vody je „Water and Jobs“ (Voda a pracovní místa). Ještě nejsou v dnešní době miliony lidí, kteří pracují v oblasti vodohospodářství dostatečně oceněny a navíc jsou ohrožena jejich základní práva. V tomto duchu se ponesou různé workshopy a konference, konané u příležitosti dne vody.

Zveme Vás na Den otevřených dveří. 

Vodohospodářské společnosti ze skupiny Veolia si každý rok Světový den vody připomínají. I letos od poloviny března nabízejí řadu aktivit pro veřejnost. Pokud jste zatím žádnou nesthli, můžete navštívit Den otevřených dveřích  v těchto vodohospodářských zařízeních: 

 

1. SčV
ČOV Sedlčany                                        30. března
Úpravna vody Kozičín                            1. dubna

Návštěvníci se budou moci seznámit blíže s  procesem úpravy vody od samého prvopočátku až do doby, kdy je voda předaná samotnému spotřebiteli nebo s technologií čištění odpadních vod. Prohlídky budou začínat  od 9.00, 10.00, 11.00 a 13.00 hod, dle telefonické dohody je možné zajistit náhradní termín.

Středočeské vodárny, a.s. 
V úterý 22. března bude otevřen pro veřejnost areál vodárny na Kladně (ul. U Vodojemu 3085), zájemci se mohou podívat na dispečink a do věžového vodojemu. Tento den bude zpřístupněna i čistírna odpadních vod v Kralupech nad Vltavou (od 8–16 hodin). ČOV v Mělníku bude otevřena v úterý 22.3. a ve středu 23.3. od 8 – 17 hod. Doprava na ČOV je zajištěna a organizována ve spolupráci s Voda Jelenice z.s.