Novorozené děti v Ostravě pohlídají monitory dechu od Veolie

Na oddělení Dětského lékařství Městské nemocnice v Ostravě proběhlo slavnostní předávání deseti monitorů dechu, které financovala společnost Veolia Energie ČR prostřednictvím Nadace Křižovatka.

Přístroje, které znamenají klid a bezpečí miminek a mohou jim i zachránit život, převzala primářka oddělení Alice Nogolová. Skupinu Veolia Energie zastupovala personální manažerka Lenka Kviatkovská:

Nákup monitorů dechu jsme podpořili už v minulém roce. Je to konkrétní a smysluplná pomoc nejen pro nemocnici, ale také pro ostravské maminky.
Lenka Kviatkovská
Při dechové zástavě delší než 20 vteřin nebo při snížení dechové frekvence pod 10 dechů za minutu upozorní zvukový a světelný signál přístroje personál nemocnice nebo rodiče, díky čemuž může být dítěti ihned poskytnuta první pomoc. Monitor zároveň dokáže odhalit i mělké dýchání či apnoické pauzy, popsala
Štěpánka Pokorníková
ředitelka Nadace Křižovatka

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy.