Objevte Tajný život města s aplikací [email protected]

Procházíte se lesem a netušíte, jak se jmenuje květina, která právě kvete? Aplikace na určování rostlin, kterou pomáhali naplnit školáci, vám to prozradí!

Pro rozeznání druhů rostlin během procházky v přírodě již nepotřebujete atlas rostlin. Stačí si do svého mobilu nebo tabletu stáhnout bezplatnou aplikaci PlantNet, která vám pomůže odhalit, o jakou rostlinu se jedná.

PlantNet je aplikace vyvinutá francouzskými vědci, dostupná pro iOS a Android. Stačí vyfotit list, květ, plod rostliny nebo kůru stromu, kterou objevíte třeba na výletě, a PlantNet ji na místě rozezná a určí.

Česká a slovenská verze aplikace vznikla v rámci projektu Tajný život města. Tento česko-slovenský projekt připravila skupina VEOLIA ve spolupráci se vzdělávacím centrem TEREZA (ČR) a Centrem environmentální a etické výchovy ŽIVICA (SR). Během první poloviny letošního roku se do něj zapojilo padesát českých a padesát slovenských škol.
Školní týmy díky tabletům, které v rámci projektu získaly, mohly ve svém okolí objevovat a fotit divoce rostoucí rostliny. Pomohly tak zároveň naplnit aplikaci PlantNet o druhy planě rostoucí v naší přírodě. O svých objevech následně informovaly veřejnost formou videí, reportáží nebo výstav. Na nejlepší z nich se můžete podívat na stránce  www.tajnyzivotmesta.cz