Tajný život města již začíná odkrývat svá tajemství

V projektu Tajný život města je v posledních týdnech opravdu rušno. Školní týmy již od začátku jara pracovaly na naplnění aplikace Pl@ntNet fotografiemi našich planě rostoucích rostlin. Žáci teď mají ještě jeden velmi důležitý úkol. Musejí uspořádat komunikační kampaň, ve které biodiverzitu svého města, obce či okolí představí široké veřejnosti.

 

Tereza Karbanová, koordinátorka projektu a CSR manažerka skupiny Veolia, nám k tomu sdělila:
 

„Podobu informační kampaně jsme ponechali čistě na kreativitě zapojených učitelů a žáků a byli jsme opravdu příjemně překvapeni! Některé týmy vypracovaly webové stránky a dohodly si reportáž do regionální televize, jiným vyšel zajímavý článek v místním tisku, říká Tereza Karbanová, manažerka CSR projektů skupiny Veolia. Další školy například zorganizovaly sportovně-botanickou vycházku do přírody, uspořádaly tematický Den Země nebo vyšly přímo do ulic a snažily se oslovit kolemjdoucí. Našli se i kreativci, kteří natočili video na YouTube nebo uspořádali krásnou výstavu fotografií a obrázků rostlin. Nápadů na propagaci se sešlo opravdu hodně.

My jsme se společně s organizátory vydali nedaleko Příbrami do městečka Milín, kde si místní tým připravil pro veřejnost vycházku za milínskými orchidejemi. Málokoho by napadlo, že v kraji známém hornickou činností a těžbou uranu, najdeme orchideje. A věřte nebo ne, my je opravdu našli! Společně se skupinkou zvědavých místních jsme se za nimi vydali na procházku, během které jsme se dozvěděli i to, jak funguje aplikace Pl@ntNet a v praxi si ji vyzkoušeli. Paní učitelka a tým čtyř žáků nám byly skvělými průvodci a dovedly nás až na rozkvetlou louku s orchidejemi. Objevili jsme tak krásné a především chráněné - prstnatce májové. Bylo jich tam mnoho. Pozorovali jsme je a fotografovali. A společně tak objevili zase jeden poklad české přírody.“