Veolia Energie top zaměstnavatelem Moravskoslezského kraje

Veolia Energie ČR byla vyhlášena druhým nejlepším zaměstnavatelem Moravskoslezského kraje pro rok 2019 v kategorii do 5 tisíc zaměstnanců. Ocenění převzala na slavnostním vyhlášení 22. 5. 2019 v Olomouci personální manažerka Lenka Kviatkovská.

Ocenění potvrzuje vysokou úroveň péče o zaměstnance i společenský přínos naší firmy pro region. Druhé místo nás potěšilo, posledně jsme byli třetí v Moravskoslezském kraji v roce 2015. Také pro nás personalisty je to pocta, že svou práci děláme dobře, řekla
Lenka Kviatkovská

Dodala, že v soutěži se hodnotila celá řada ukazatelů, od úrovně náboru, vzdělávání, přes rozsah investovaných prostředků na zaměstnance až po společenskou odpovědnost. První místo v kraji získala firma Hyundai.

Hodnocení Zaměstnavatel roku se už od roku 2003 zaměřuje na společnosti v České republice z pohledu lidských zdrojů. Smyslem soutěže je přiblížit lidem společnosti s příkladným přístupem ke svým zaměstnancům, a to nejen celostátně, ale i v jednotlivých regionech. Soutěž zviditelněním těchto společností pomáhá rozvíjet oblast lidských zdrojů v České republice, a to bez ohledu na jejich historii, velikost, a dokonce i odvětví. Hodnocení probíhá celosvětově uznávanou metodikou Saratoga od společnosti PricewaterhouseCoopers ČR. Kromě jiných výhod Saratoga nejprve porovnává firmy v jejich sektoru a až výsledné oborové skóre si hodnocený přináší do celkového pořadí.

Kategorie Zaměstnavatel roku do 5 000 zaměstnanců oceňuje středně velké společnosti, které mají obvykle výrazné postavení ve svém regionu a dokáží se prosadit také v celostátním měřítku. Stejně jako největší firmy jsou schopné dobře motivovat, odměňovat a rozvíjet své zaměstnance a současně splňovat také ekonomické ukazatele metodiky Saratoga.

Celostátní slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií Zaměstnavatele roku 2019 proběhne v červnu v rámci galavečera k Výročním cenám Klubu zaměstnavatelů společně s vyhodnocením Nejžádanějšího zaměstnavatele mezi studenty a Zaměstnavatele bez bariér.