Austrálie: Veolia bude provozovat první závod na energetické využití odpadu v zemi

Nově zřízený závod Kwinana, nacházející se v západní Austrálii, bude vyrábět 40 MW ekologické energie, což odpovídá spotřebě přibližně 50 000 domácností. Jde o ekologické řešení umožňující optimalizovat nakládání s odpady, které zároveň zajišťuje místním obyvatelům lokální, bezpečný a hospodárný zdroj energie.

 

Závod ve městě Kwinana nedaleko Perthu bude ročně zpracovávat 400 000 tun tuhého komunálního odpadu. Odhaduje se, že během stavby dojde k vytvoření více než 800 pracovních míst a po spuštění závodu vznikne 34 stálých pracovních míst v provozu. Veolia bude závod provozovat a udržovat po dobu 25 let.
 

 „Neustále se snažíme přeměňovat odpad na cenný zdroj a můžeme se pochlubit dlouholetými zkušenostmi z provozu závodů na energetické využití odpadů po celém světě. Jsme hrdí na to, že tento rozsáhlý projekt představuje další krok směrem k zajištění bezpečné a dostupné energie pro řadu australských domácností. Zároveň také snižuje dopad odpadů na životní prostředí, což je výborný příklad cirkulární ekonomiky,“ říká Danny Conlon, výkonný viceprezident společnosti Veolia Austrálie a Nový Zéland.

 

Zelená energie od Veolie v Austrálii

Veolia již zelenou energii vyrábí v jiných částech Austrálie. Zejména ve městě Woodlawn ve státě Nový Jižní Wales zásobuje Veolia 30 000 domácností energií získávanou z metanu vznikajícího z bioodpadu.
 

Hlavní údaje:

V Austrálii zaměstnává Veolia 4 000 lidí ve 200 závodech.
V celosvětovém měřítku provozuje skupina 63 závodů na energetické využití odpadů.