
Vynález dostal název Soccket, což je kombinace anglických slov soccer (fotbal) a socket (zásuvka), a vypadá stejně jako běžné fotbalové míče. Jiné na něm je to, že je ekologický: z 95 % je totiž vyroben z recyklovaných materiálů a jeho upcyklovaný povrch ukrývá akumulátor a generátor v podobě indukční cívky. A výsledek?
Díky USB portu a kinetické energii se po skončení zápasu z míče stane LED lampa. Třicet minut hry zajistí tři hodiny napájení, a to je pro děti, které by jinak musely být potmě, dostatečná doba. Díky míči si tak mohou číst, dělat domácí úkoly a bez obav se ve tmě pohybovat.
Švihadlo a chytrý telefon
Tato inovace vedla ke vzniku newyorského startupu s názvem Uncharted Play. Pod vedením Jessicy O. Matthews a za přispění neziskových organizací poskytuje tato společnost míče Soccket rodinám, jež nemají přístup k elektřině. Tyto rodiny díky tomu již nemusí používat fosilní paliva například v kerosinových lampách a být tak vystaveny všem souvisejícím negativním dopadům na zdraví a životní prostředí. Na myšlence, že hraní a pohyb jsou skvělými zlepšovači nálady jak pro děti, tak i pro dospělé, postavil startup Uncharted Play rovněž produkt s názvem Pulse – švihadlo, které vyrobí dostatek elektřiny k nabití chytrého telefonu. Samozřejmě jedině v případě, že se při skákání dostatečně zapotíte!