ESG Rating 2023: Veolia ČR patří mezi špičku v odpovědném podnikání

Skupina Veolia ČR se umístila na deváté příčce žebříčku velkých firem v ESG Ratingu 2023. Výsledky nezávislého hodnocení zveřejnila Asociace společenské odpovědnosti, která průzkum provádí ve spolupráci s Fakultou podnikohospodářskou VŠE (CEMS). Letos se do ESG Ratingu zapojilo 135 českých společností, což je o 55 % více než v loňském prvním ročníku.

“Umístění mezi TOP 10 nás upřímně těší. V následující letech nás v této oblasti čeká mnoho práce a přijde mi skvělé, že se i díky tomuto žebříčku můžeme s kolegy z jiných společností vzájemně učit a inspirovat,” říká
Rostislav Čáp
ředitel pro udržitelnou strategii Veolia pro zónu střední a východní Evropy

Žebříček je komplexním a nezávislým srovnáním ESG aktivit, strategií a nefinančního reportingu společností v Česku. “Změny v legislativě a povinný nefinanční reporting jsou za dveřmi a rating firmám ukáže jejich pozici v porovnání s konkurencí,” uvádí Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Výsledky ESG Ratingu 2023 publikoval tento týden časopis Forbes. O skupině Veolia uvádí:

Veolia oficiálně adresuje otázky životního prostředí a emisí skleníkových plynů od roku 2010. V teplárnách nahrazuje uhlí alternativními palivy a stále více tepla získává také z odpadních vod. V pilíři S vyčnívají CSR aktivity – prostřednictvím svého nadačního fondu Veolia dlouhodobě finančně podporuje aktivity zaměřené na zadržování vody v krajině, na rozjezd podnikání či pro zlepšení života seniorů. 

Žebříčku mezi velkými firmami vévodí ČEZ a Moneta Money Bank, u malých a středních podniků vítězí firmy Mega a Sonnentor.

Průzkum také zjistil, že zatím jen 61 % velkých firem vydává zprávu zaměřenou na udržitelnost, 71 % velkých firem využívá SDGs jako základ strategií udržitelnosti a že třetina velkých firem má agendu ESG přímo pod dohledem CEO.

Podrobné výsledky ratingu za rok 2023 najdete na webu Asociace společenské odpovědnosti a komentář také na stránkách Vysoké školy ekonomické v Praze.