Nadační Fond Veolia podpořil drobné výrobce a další živnostníky částkou 566 000 Kč

Už 25. rokem podporuje program Startér, Věř si a podnikej! tradiční řemeslníky a další živnostníky. V letošním prvním kole rozdělil NF Veolia celkem 566 000 Kč mezi 9 podnikatelů a podpořil tím mimo jiné i vznik 12 nových pracovních míst.

Vyučený dřevomodelář pan Jaroslav Rýznar ze Střelic u Uničova se po 7 letech strávených v Armádě České republiky rozhodl ukončit kariéru profesionálního vojáka a vrátit se k řemeslu. Nabízí široké spektrum služeb, od montáží ocelových konstrukcí, přes zámečnické práce až po umělecké činnosti jako tetování či výrobu originálních vitráží. Velmi zručná je i paní Ivona Vávrová z Čeladné, která se rozhodla věnovat šití doplňků pro domácnost a módu. Vyrábět bude z kvalitních přírodních bavlněných materiálů a vybrat si můžete z široké nabídky košů, prostírání, polštářů, kapsářů, tašek či kabelek.

Rodiče malých dětí zcela jistě zaujmou nově vyvinuté ortopedické abdukční kalhotky české značky T-TOMI ze Šternberka. Kalhotky jsou určené pro děti, kterým bylo ortopedem doporučeno široké balení. Jejich účinky byly ověřeny klinickou studií, jsou schválené Státním ústavem pro kontrolu léčiv jako zdravotní prostředek a co víc, zdravotní pojišťovny je proplácejí!  


Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 704 nových pracovních míst částkou téměř 129 mil. Kč.
www.nfveolia.cz