Podpora podnikání pokračuje i v roce 2023!

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu podporu pro 8 začínajících podnikatelů, kterým tak pomůže splnit si své sny.  Práci nově získá 8 osob. Mezi schválené projekty byla na letošním prvním zasedání v úterý 14. února rozdělena částka 400 000 Kč.  

Markéta Kalendová

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském, Olomouckém a Středočeském kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům. 

Filip Kublín

Autorskou užitkovou keramiku a keramické šperky vycházející a inspirované prostředím malebných Beskyd a Morávky si nově můžete objednat u paní Markéty Kalendové. Kromě samotného prodeje se paní Kalendová chystá nabízet i keramické kurzy a kroužky pro děti i dospělé, sezonní workshopy či zážitkové keramické kurzy v přírodě. 

Silná touha vzít život do vlastních rukou a dělat to, co ji baví, přivedlo paní Ivanu Remešovou z blízkého Frýdlantu nad Ostravicí k výrobě originálních kovových prádelních košů. Vybrat si můžete přímo na Pinny.cz nebo v nově otevřeném obchodě v centru města. Jen pozor, při osobní návštěvě hrozí, že k prádelnímu koši přikoupíte i parfémy do praní, vlněné koule na sušení či ekologické prostředky pro praní a úklid. Určitě z nich ale budete mít radost!

Pokud se v dnešní turbulentní době snažíte najít alternativní formy vytápění domu či chalupy, můžete se nově obrátit také na pana Filipa Kublína. I pan Kublín toužil po letech strávených jako učitel a následně manažer vykonávat práci s hmatatelnými výsledky, a tak se vyučil kamnářem. Poskytovat bude komplexní služby, od výpočtu tepelné náročnosti, návrhu řešení, zhodnocení vhodnosti stávajícího komínu až po stavbu samotných kamen či krbů.


Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 617 nových pracovních míst částkou přesahující 124 mil. Kč.
www.nfveolia.cz