Prestižní soutěžní přehlídka Stavba roku 2020 zná své vítěze. Jedním z nich je i Veolia Smart Control Tower v Kladně.

V sektoru stavitelství a architektury je právě udílení cen za stavbu roku nejvýznamnější akcí. Z přihlášených 84 staveb vybrala odborná porota Stavby roku 8 nejlepších. Mezi nimi se umístila Veolia Smart Control Tower.

V případě objektu bývalé vodárny Kladno ze třicátých let minulého století cenu udělujeme za zvládnutou konverzi starého nepotřebného objektu. Bývalá vodárenská věž poskytla prostor pro umístění vodárenského dispečinku a ostatních kontrolních prvků celé krajské vodárenské sítě, uvedla
POROTA K BÝVALÉ VODÁRENSKÉ VĚŽI VEOLIA V KLADNĚ

Odborná porota byla složená tradičně ze zástupců jednotlivých vypisovatelů z řad architektů a inženýrů. Během července a srpna navštívila všech 84 přihlášených staveb. Porotci i rada programu se shodují na tom, že právě osobní návštěva všech projektů je pro vyhodnocení klíčová a nenahraditelná.

Kromě přestavby kladenského vodojemu  zabodovaly i tyto stavby - budova O2 universum v Praze, firemní sídlo Lasvit v Novém Boru, společenské centrum v Sedlčanech, železniční most na trati Pňovany - Bezdružice, přestavba budovy Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, bytový dům Rezidence Park Masarykova v Liberci a přístavba rodinného domu v Kojetíně. Sídlo Lasvitu zároveň získalo cenu veřejnosti. Titul Zahraniční stavba roku obdrželo vzdělávací centrum Early Learning Village v Singapuru.