STARTér po letní pauze znovu pomohl začínajícím podnikatelům

Nadační fond Veolia v září v rámci programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořil v začátcích podnikání 15 drobných živnostníků. Schválené projekty z Moravskoslezského, Olomouckého a Středočeského kraje si rozdělily celkem téměř 800 000 Kč.  

Nadační fond Veolia pomáhá především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům. 

Umění jako součást řemesla je společným jmenovatelem hned tří úspěšných projektů. Paní Jana Klimešová z Bludova se bude věnovat výrobě umělecké mozaiky převážně ze skla a kamene s téměř neomezeným využitím. Uměleckou a užitnou keramiku bude ve své Dílně Radost v Dobroslavicích vyrábět paní Soňa Klapetková a paní Lenka Březinová využije výtvarné nadání své zaměstnankyně k umělecké tetováži.

Nadační příspěvek získaly i projekty z oblasti velmi žádaných klasických řemesel jako např. klempířství pana Františka Milčického z Litovle, všestranné STAVby Luky pana Lukáše Žídka z Karviné či montáže oken a dveří spol. Okna Dveře Podlahy Šula&Uher.

Velkou radost nám dělá rozvoj již dříve schválených projektů. Montessori základní škola Úsměv v Havířově se rozrostla již na 62 žáků v 8 ročnících a v Dílně u beránka paní Gabriely Žitníkové v Bludovicích u Nového Jičína najde práci další zdravotně znevýhodněná osoba.

Ve Středočeském kraji jsme podpořili kadeřnictví paní Tetiany Krutenko. Paní Tetiana pochází z Ukrajiny, kde provozovala vlastní kadeřnictví. Tímto projektem si plní svůj sen a otevírá vlastní kadeřnictví salón i v České republice, konktrétně v Mělníku. 

Všem úspěšným podnikatelům přejeme mnoho úspěchů!


Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 671 nových pracovních míst částkou přesahující 127 mil. Kč.
www.nfveolia.cz