STARTér podpořil drobné řemeslníky, chráněnou dílnu i předškolní vzdělávání

Nadační fond Veolia v listopadu v rámci programu STARTér, Věr si a podnikej! pomohl v začátcích podnikání 15 drobným živnostníkům, kteří vytvořili 21 nových pracovních míst. Schválené projekty z Moravskoslezského a Olomouckého kraje si rozdělily celkem více než 1 000 000 Kč.  

Strom do domu
Strom do domu

Tradiční řemesla a výroba tvoří základ celého programu a největší skupinu schválených projektů. Nejinak tomu bylo i na letošním podzimním zasedání. I díky STARTéru si nově můžete objednat originální nábytek či saunu v ostravském stolařství Strom do domu, přenechat starosti o svou zahradu společnosti Zahrady Wojnar či si zacvičit u fyzioterapeuta p. Jiřího Stacha.  

Zahrady Wojnar

Chráněná dílna MISTKA SEWING v Havířově se zaměřuje především na šití ekologických obalů na chleba, svačiny, ovoce či zeleninu. Velký boom letos zaznamenala s originálním obalem na plavky, a i díky tomu se rozšiřuje o další pracovní místo pro zdravotně znevýhodněnou osobu. A u toho nemůžeme chybět! Věříme, že průmyslový vyšívací stroj pořízený ze schváleného nadačního příspěvku přispěje k usnadnění výroby a dalšímu rozvoji tohoto malého sociálního podniku.

Z projektů z oblasti alternativního předškolního vzdělávání rádi zmíníme opakovanou podporu spolků W-Klubík, Rosteme s dětmi a Lesní mateřské školy a komunitního klubu Pecka. W-Klubík otevírá novou pobočku Waldíku v krásné lokalitě přímo u lesa v Ostravě-Radvanicích a spolky Rosteme s dětmi a Komunitní klub Pecka rozšiřují své kolektivy průvodců a průvodkyň.


Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 692 nových pracovních míst částkou přesahující 128 mil. Kč.
www.nfveolia.cz