STARTér pomohl dalším 22 začínajícím podnikatelům

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu podporu pro 22 začínajících podnikatelů, práci nově získá 25 osob. Mezi schválené projekty z Moravskoslezského, Olomouckého a poprvé i Středočeského kraje byla v úterý 18. dubna rozdělena částka 1 233 600 Kč.  

 

Nadační fond Veolia pomáhá v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům. 

Největším projektem podpořeným na dubnovém zasedání je rozšíření pracovního kolektivu společnosti Snídaňuj s.r.o. o 3 nové zaměstnance. Ti se budou věnovat především výrobě domácích těstovin ze semolinové mouky. Výrobky můžete ochutnat v bistrech v Ostravě – Porubě a v centru Ostravy, případně si můžete na eshopu objednat jejich sušenou verzi a vyzkoušet s Vaší oblíbenou omáčkou sami doma.

Zajímavý nápad předložila Nadačnímu fondu Veolia paní Romana Sklář. Na svém eshopu Alfie Store bude nabízet rodičům, prarodičům a dalším zájemcům vyšití prvních kreseb dětí na trička, mikiny či kuchyňské utěrky. Dětské výtvory tak budou mít zájemci stále na očích a určitě jim to udělá velkou radost.

Velkou radost především chovatelům papoušků a andulek zcela jistě udělá i paní Sylva Líbenková se svými originálními sprchami pro papoušky. Dlouho přemýšlela, jak svým čtyřem andulkám nahradit v domácnosti pro ně tak oblíbený déšť, až vynalezla jednoduchou domácí sprchu, kterou má dokonce zapsanou jako užitný vzor u úřadu průmyslového vlastnictví. Máme vyzkoušeno a můžeme vřele doporučit!

Radost nám tradičně dělá i podpora projektů z oblasti životního prostředí a infrastruktury. Zahradnické služby bude nově nabízet pan Feit z Lukavic u Šumperka a pan Maťovčík z Výšovic u Prostějova. Pan Šeda z Oder se pro změnu postará o čištění paznehtů skotu na farmách a paní Jarolímová nabídne služby péče o koně a trenérství ve své Stáji Jarolím.   


Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 642 nových pracovních míst částkou téměř 126 mil. Kč. www.nfveolia.cz