VEOLIA KOUPILA OD SKUPINY CE INDUSTRIES PODÍL VE SPOLEČNOSTI ADVANCE ENERGO

Veolia ČR koupila od skupiny CE Industries podíl ve společnosti Advance Energo, která se zaměřuje na EPC projekty a realizaci energetických úspor pro firmy i veřejnou správu. Společnost bude spadat pod skupinu Veolia Energie.

„Získáním společnosti Advance Energo posílíme svou pozici v oblasti poskytování energetických služeb na výrazně rostoucím trhu. Firma se bude dál zaměřovat na obchodní a realizační činnost v oblasti energetických služeb, energetických staveb a zejména projektů EPC, ale rovněž v oblasti nové energetiky založené na obnovitelných zdrojích a nejmodernějších technologiích. V řadě případů nejde jen o úspory, ale také o dekarbonizaci a snižování dopadů na životního prostředí,“ doplňuje Jakub Tobola, obchodní ředitel skupiny Veolia.
Jakub Tobola
obchodní ředitel skupiny Veolia

Společnost Advance Energo, jež byla původně založena jako start-up, má za sebou už desítky úspěšných projektů energetických úspor na různých místech v České republice. Mezi ty největší patří kromě EPC projektu v Nemocnici Kutná Hora například ekologizace tepelného hospodářství včetně stavby kogenerační jednotky v průmyslovém areálu Sigma v Hranicích na Moravě. Připojení společnosti Advance Energo k silné nadnárodní energetické skupině jí umožní další rozvoj a expanzi v dynamicky rostoucím segmentu.