Zruční řemeslníci si v letošním druhém kole programu STARTér, Věř si a podnikej! sáhli na 520 000 Kč

Nadační fond Veolia podpořil v rámci svého nejstaršího programu Startér, Věř si a podnikej! tradiční řemeslníky a další živnostníky. V Moravskoslezském a Olomouckém kraji díky tomu vznikne 10 nových pracovních míst.

V oboru tesařství, pokrývačství a klempířství zahajují svou činnost v okrese Frýdek-Místek hned tři noví řemeslníci.  Inspirovaní zavedenou firmou Střechařství Smolík, která mimochodem v minulosti také získala pomoc nadačního fondu, budou pánové Rajnoch, Svoboda a Halátek nabízet kvalitní řemeslnou práci. Objednat si můžete drobné stavby ze dřeva včetně střešního pláště a klempířských prvků, výměnu střešních krytin i práce spojené se zateplováním a následným podbitím podkrovních prostor.

Pan Denis Kabeláč se nově připojuje ke skupině paznehtářů ze Suchdolu nad Odrou. Spolu s kolegy se bude věnovat preventivní i funkční úpravě paznehtu skotu, především krav. Tradiční řemeslo si k obživě vybral i pan Václav Klíger. V kovářské dílně v Olomouci se zaměřuje na výrobu kovaných bytových doplňků, plotů, bran a zábradlí a je schopný nabídnout i opravy či renovace starších kovaných výrobků.


Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 714 nových pracovních míst částkou přesahující 129 mil. Kč.
www.nfveolia.cz