Tiskové zprávy

V náročném období si musíme pomáhat. Právě teď v době krize je to důležitější než kdykoli předtím. Proto Veolia Energie vedle pomoci zdravotníkům v první linii, kterým věnovala 3,3 mil. korun, vyčlenila další finanční prostředky na podporu v boji a v prevenci proti nákaze COVID-19. Částku ve výši 1,7 miliónu korun věnuje také partnerům z řad měst, obcí a organizacím pečujícím o seniory a další znevýhodněné skupiny obyvatel.
Nadační fond Veolia podpořil v rámci mimořádné výzvy programu STARTér, Věř si a podnikej! stávající pracovní místa podnikatelů, kteří v návaznosti na vládní ustanovení spojená s pandemií koronaviru byli nuceni ze dne na den zcela uzavřít své provozovny či jejichž podnikání bylo jinak zásadně ovlivněno. Na historicky prvním online zasedání byla schválena podpora pro 32 příjemců, mezi které byla rozdělena částka 1 milion Kč.
Energetická divize skupiny Veolia v České republice podpoří klíčová zdravotnická zařízení ze svého klientského portfolia. Mezi 16 velkých nemocnic a záchranných služeb napříč celou republikou rozdělí celkem 3,3 miliony korun na pomoc v jejich úsilí v boji proti koronavirové pandemii. Mezi prvními obdarovanými jsou nemocnice v Olomouci, ve Frýdku-Místku a v Karviné.
Tento týden představilo sdružení COVID19CZ v Kladně první originální plicní ventilátor CoroVent, vyvinutý na místní Fakultě biomedicinského inženýrství ČVUT. Jedná se o nouzový ventilátor, který může být vyráběn ve velmi vysokých počtech a za velmi příznivou cenu. Výroba začne příští týden a již nyní je zájem obrovský.
Veolia pořídila 15 tisíc ochranných štítů tuzemské výroby za 1,5 milionu korun. Tyto pomůcky postupně distribuuje nemocnicím, domovům pro seniory a dalším institucím, které je aktuálně naléhavě potřebují. Tento týden předala mj. 1000 kusů Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.
Půl milionu korun dostalo město Kladno od společnosti Veolia, hlavního akcionáře Středočeských vodáren, na opatření související s koronavirovou krizí. Další peníze pro města Mělník, Kralupy nad Vltavou a Neratovice mezi sebou vybrali členové vedení vodárenské společnosti a jejich dodavatelé.
Královéhradecká fakultní nemocnice v pátek obdržela od skupiny Veolia - hlavního akcionáře vodohospodářské společnosti Královéhradecká provozní a.s. - půl milionu korun na nákup plicního ventilátoru.
Společnosti ze skupiny Veolia v České republice jsou v pohotovosti již od konce února a v posledních dvou týdnech zavedly celou řadu opatření, v souvislosti se zhoršující se situaci s nákazou virem COVID-19, včetně svolání krizových štábů.
Vodárnské společnosti v České republice garantují, že pitná voda z veřejného vodovodu je zdravotně nezávadná a splňuje nejpřísnější limity dané vyhláškou pro pitnu vodu