Tiskové zprávy

Veolia Energie dokončila hlavní práce na výměně páteřního horkovodu v Karviné a obnovila dodávky teplé vody ve městě o den dříve. Obyvatelé tak měli teplou vodu už v pátek ve večerních hodinách.
Olomoucká teplárna vypouští díky dalším investicím do ekologizace méně emisí. Společnost Veolia Energie ČR v Olomouci dokončila soubor ekologických opatření na fluidním kotli. Nový tkaninový filtr snižuje vypouštěné emise o desítky procent a v předstihu splňuje budoucí přísné požadavky EU.
Skupina Veolia dál rozšiřuje síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Po dvou rychlonabíjecích stanicích v Praze postavila společnost první takovou v Ostravě. Bude sloužit široké veřejnosti a standardní automobil nabije do 60 minut. V blízké době Veolia umístí dalších 15 stanic po celém Česku.
Při řešení nedostatku vody má recyklace prioritu. Shodnou se na tom jak odborníci, tak veřejnost.
V době, kdy se české hospodářství zotavuje z těžkého úderu, který způsobila virová pandemie, přichází Nadační fond Veolia s další pomocí. Na svém zasedání dne 25. června schválil v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věř si a podnikej! podporu pro 14 nových projektů, díky nimž získá práci 30 osob, z toho 14 zdravotně znevýhodněných. Mezi schválené projekty byla v Olomouci rozdělena částka 1 335 000 Kč.
Veolia odstartovala pilotní projekt řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Dispečink umožňující spolupráci čtyř okresů ve východních Čechách funguje od druhé poloviny loňského roku a představuje dobrý příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni.
Nadační fond Veolia vyhlásil výsledky letošního ročníku programu MiNiGRANTY. Vzhledem k současné situaci se schválila správní rada NF Veolia upravit pravidel programu. Díky tomu bylo možné vybrat žádosti ve zkráceném čase a podpořit organizace, které významně zasáhla jarní vládní nařízení v souvislosti s koronavirem. Správní rada NF Veolia na svém jednání 3. 6. 2020 schválila přidělení podpory celkem 66 projektům, mezi které nadační fond rozdělí 2 516 960 Kč.
Energetická divize skupiny Veolia v České republice dnes ukončila dodávky tepla ve všech regionech v souladu s vyhláškou Ministerstva průmyslu a obchodu pro vytápění. Topná sezóna byla letos delší než v předchozích letech a náročnější z důvodu bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru.
V náročném období si musíme pomáhat. Právě teď v době krize je to důležitější než kdykoli předtím. Proto Veolia Energie vedle pomoci zdravotníkům v první linii, kterým věnovala 3,3 mil. korun, vyčlenila další finanční prostředky na podporu v boji a v prevenci proti nákaze COVID-19. Částku ve výši 1,7 miliónu korun věnuje také partnerům z řad měst, obcí a organizacím pečujícím o seniory a další znevýhodněné skupiny obyvatel.