Prémiové pivo ERKO. Pivo z recyklované vody? Proč ne!

Pivovar Čížová ve spolupráci s Veolií vyrobil spodně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný ležák ze superčisté recyklované vody. Toto pivo, které dostalo název ERKO, je v České republice úplným unikátem. 

K výrobě piva ERKO byla použita recyklovaná voda (z pražské Ústřední čistírny odpadních vod), upravena nejmodernějšími metodami úpravy vod v mobilní jednotce skupiny VEOLIA (koagulace, ultrafiltrace, reverzní osmóza, adsorpce na GAU, hygienizace) na kvalitu pitné vody, odpovídající plně požadavkům vyhlášky č. 252/2004 Sb. pro pitnou vodu. Poté byla převezena do pivovaru Čížová, kde z ní byl uvařen excelentní ležák, vysvětluje Ondřej Beneš, obchodní ředitel skupiny Veolia, divize Voda.
Ondřej Beneš
obchodní ředitel skupiny Veolia, divize Voda

Pivo mělo svoji premiéru na výstavě Vodovody a kanalizace koncem května v Praze Letňanech, kde ho ochutnal i ministr životního prostředí pan Richard Brabec. Pivo plzeňského typu chutnalo i dalším hostům výstavy.


Proč zrovna znovuvyužití vody? 

Celá myšlenka výroby ERKA nemá komerční, ale environmentální rovinu – hlavním cílem je totiž popularizovat principy oběhového hospodářství a odstranit často pouze mentální bariéry používání recyklovaných produktů, se kterými se ale setkáváme každý den.