Veolia bude provozovat vodovody a kanalizace v uzbeckém Taškentu

Dohodu o modernizaci výroby a distribuci pitné vody a odvádění a čištění odpadních vod v Taškentu uzavřela v říjnu u příležitosti státní návštěvy prezidenta Republiky Uzbekistán Šavkata Mirziojeva společnost Veolia.

Uzbecké hlavní město Taškent má v současnosti přibližně 3 miliony obyvatel. Podle uzavřené dohody se Veolia a Republika Uzbekistán dohodnou o podmínkách budoucí smlouvy o nájmu a provozování vodovodů a kanalizací v této metropoli. Očekává se, že od počátku 1. pololetí roku 2019 pak bude Veolia na dobu 25 let pověřena správou a provozem zařízení na výrobu a distribuci pitné vody a odvádění a čištění odpadních vod, dále pak bude zajišťovat výstavbu a zkvalitňování vodovodní sítě a spolupracovat s městem na investicích do modernizace sítě.
 

 

Předseda představenstva a generální ředitel Veolie Antoine Frérot prohlásil: „Tato dohoda je výsledkem společné práce zkušených a vysoce profesionálních zaměstnanců skupiny Veolia. Umožní zavádění nejlepších postupů i mezinárodního know-how skupiny do řízení a optimalizace sítí ve prospěch zdejších obyvatel.“