Dalkia a Veolia Voda pod společnou značkou Veolia

Francouzské energetické koncerny EDF a Veolia Environnement dokončily rozdělení svého společného podniku Dalkia, jednoho z předních poskytovatelů energetických služeb, který působí i v České republice. V rámci dohody k 25. červenci EDF získala veškeré aktivity skupiny Dalkia ve Francii a Veolia převzala operace Dalkie v zahraničí.

V rámci nové regionální organizace skupiny Veolia ve světě vzniká jednotná struktura řízení aktivit vodárenství, teplárenství a odpadového hospodářství, a to pod společnou značkou VEOLIA. Pro Českou republiku a Slovensko tuto novou spojenou organizaci řídí Philippe Guitard, dosavadní generální ředitel vodárenské divize. Philippe Guitard je současně ředitelem skupiny Veolia pro střední a východní Evropu pro všechny aktivity Veolia.

V České republice vznikne spojením společnosti Dalkia s firmou Veolia Voda firma s tržbami téměř 30 miliard Kč, která bude patřit mezi dvacítku největších v české ekonomice. Dalkia se nyní musí přejmenovat, protože značku Dalkia bude mít nově jen část patřící EDF. 
Dalkia v ČR zásobuje teplem 260.000 domácností a má 2300 lidí. Veolia v ČR zaměstnává 5200 pracovníků.