Nadační fond Dalkia Česká republika pomohl v roce 2013 vytvořit 94 nových trvalých pracovních míst

Nadační fond Dalkia Česká republika pomohl v tomto roce vytvořit 94 nových trvalých pracovních míst. Tento výsledek je pokračováním úspěšné práce fondu nadnárodní energetické skupiny Dalkia, která poskytuje energetické služby v České republice více než 20 let.

Nadační fond Dalkia Česká republika byl založen v roce 2000 za účelem pomoci začínajícím a již existujícím firmám a přispět tak ke snížení nezaměstnanosti v regionech, kde společnost Dalkia Česká republika působí. Za dobu své existence podpořil nadační fond prostřednictvím 1 056 projektů vznik 1 774 nových pracovních míst.

Tak jako každý rok, i letos proběhlo v prosinci slavnostní předávání nadačních příspěvků jednotlivým žadatelům. Slavnostní předávání symbolických šeků příjemcům podpory z Moravskoslezského kraje se konalo 3. prosince v Hotelu Vista v Ostravě. Příjemci podpory z Olomouckého kraje si přebrali symbolické šeky 5. prosince v zasedací místnosti primátora Magistrátu města Olomouce.

 

„Letošní rok byl úspěšnější než ty předešlé a snad je pro nás znamením zlepšování situace i do dalších let. Naše země se nachází v ekonomické krizi a podpora začínajícím podnikatelům je v krajích, kde působíme, velmi důležitá. Nejdůležitějším kritériem je pro nás ekonomická životaschopnost projektu a vytvoření minimálně jednoho trvalého pracovního místa. Akcionáři Dalkie schválili další prostředky pro naši činnost, a tak můžeme pokračovat v naší práci i v roce 2014,“ uvedla Ludmila Dedková, ředitelka Nadačního fondu Dalkia Česká republika.

 

Nadační fond působí ve dvou krajích, v nichž má Dalkia Česká republika své největší aktivity. Zároveň jsou to kraje, které trápí vyšší míra nezaměstnanosti. V roce 2013 vytvořil Nadační fond 77 nových pracovních míst v Moravskoslezském kraji a 17 míst v kraji Olomouckém.

Nadační fond Dalkia Česká republika podporuje především projekty zaměřené na tradiční či netradiční řemesla a výrobu, poskytování služeb pro obyvatelstvo, sociální služby či organizaci volného času dětí i seniorů. K vytvoření nového trvalého místa pomáhá průměrným příspěvkem ve výši 50 tisíc korun, který je určen primárně na nákup vybavení k budoucímu podnikání.

 

Dalkia patří mezi nejvýznamnější energetické skupiny v České republice. V tuzemsku působí od roku 1991 a postupně si vybudovala pozici předního výrobce a distributora tepla a chladu a výrobce elektrické energie na českém trhu. V současné době skupinu Dalkia v ČR, kde pracuje přibližně 2 300 zaměstnanců, tvoří osm společností: Dalkia Česká republika, Dalkia Kolín, Dalkia Mariánské Lázně, Olterm&TD Olomouc, AmpluServis a Dalkia Industry CZ včetně jejích dvou dceřiných firem Dalkia Commodities CZ a Dalkia Powerline.

Dalkia, dceřiná společnost Veolie Environnement a EDF, je předním světovým poskytovatelem energetických služeb, který přináší inovativní řešení zaměřená na udržitelný rozvoj měst i firem. V době poznamenané klimatickými změnami, nestabilitou cen energií a čím dál omezenějšími zdroji, Dalkia poskytuje svým klientům rozsáhlé služby s cílem provozovat a rozvíjet úspornější a ekologičtější energetické systémy. S 49 800 zaměstnanci ve 35 zemích dosáhla Dalkia v roce 2012 obratu 8,9 miliardy eur. www.dalkia.com

 

Kontakt pro tisk:

Dalkia Česká republika - Milan Wagner 

Tel.: +420 553 401 401
Mobil: +420 602 721 437
E-mail:[email protected]
www.dalkia.cz