STARTér pomáhá podnikatelům překonat těžké časy

Nadační fond Veolia podpořil v rámci mimořádné výzvy programu STARTér, Věř si a podnikej! stávající pracovní místa podnikatelů, kteří v návaznosti na vládní ustanovení spojená s pandemií koronaviru byli nuceni ze dne na den zcela uzavřít své provozovny či jejichž podnikání bylo jinak zásadně ovlivněno. Na historicky prvním online zasedání byla schválena podpora pro 32 příjemců, mezi které byla rozdělena částka 1 milion Kč.  

Všichni pomáháme v této těžké době, jak můžeme. Náš nadační fond se zaměřuje na ochranu již vytvořených pracovních míst právě ve STARTéru, z programu MiNiGRANTY zase podpoříme neziskové organizace zasažené situací kolem pandemie. Ve spolupráci s obchodními společnostmi skupiny Veolia pak pomáháme organizacím pečujícím o seniory se zajištěním dezinfekce a ochranných pomůcek, říká Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.
Vendula Valentová
ředitelka Nadačního fondu Veolia

Pomoc z programu STARTér nyní získaly např. provozovny zaměstnávající osoby zdravotně znevýhodněné Mléčný bar Naproti Družstva Naproti, Exclusiv Mini Fitness paní Lenky Baslarové či Dílna u Beránka paní Gabriely Žitníkové. Alespoň částečně pokrýt ztráty spojené s pandemií pomohl Nadační fond Veolia i uzavřeným masérským salónům, fyzioterapiím, kadeřnictvím, barber shopům, pedikúrám či dětským skupinám a lesním mateřským školám napříč celým Moravskoslezským a Olomouckým krajem.

Mimořádná výzva byla určena výhradně na pomoc při udržení pracovních míst podpořených programem STARTér v posledních 2 letech.

Přínos takovéto pomoci nejlépe dokumentují reakce samotných příjemců:

„Děkuji velice za nabídku, moc mně potěšila. Protože rozmýšlím, odkud vezmu peníze na všechny poplatky a to nemluvím o bydlení a jídle.“ (Anna Kolarczyková – masérský salón)

„Váš projekt mě hned zaujal a vážím si toho, že máte snahu pomoci nám, začínajícím podnikatelům. Ta situace je teď opravdu špatná, ale musíme to nějak zvládnout. “ (Vladimír Král, Barber shop).

„Posíláme mnoho pozdravů a poděkování za podporu naší cesty, hluboce si jí vážíme, tak jako nabídky pomoci v této chvíli, která je nečekaná a o to vzácnější.“ (Gabriela Žitníková, Dílna u Beránka)

„Děkuji moc, že jste si na nás vzpomněli! To je tak nečekaná a příjemná zpráva, že mě to dojetím rozplakalo. “ (Lucie Krejčíková, Lesní mateřská škola Sofisa)

„Velmi, velmi si vážím této možnosti v téhle náročné době, která moje podnikání bezprostředně zasáhla.“ (René Podhrázský – masér)