Veolia zprovoznila první rychlonabíjecí stanici v Ostravě

Skupina Veolia dál rozšiřuje síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Po dvou rychlonabíjecích stanicích v Praze postavila společnost první takovou v Ostravě. Bude sloužit široké veřejnosti a standardní automobil nabije do 60 minut. V blízké době Veolia umístí dalších 15 stanic po celém Česku.

Zprovoznění další nabíjecí stanice je přirozeným a důležitým krokem skupiny Veolia směrem k zelené energetice. Sami využíváme elektromobily a chceme tento udržitelnější způsob dopravy rozvíjet. Postupně budeme přidávat další instalace, abychom zajistili komfort přibývajícím uživatelům elektromobilů, vysvětluje
Jakub Tobola
obchodní ředitel společnosti Veolia Energie ČR

Nová rychlonabíjecí stanice stojí ve Slezské Ostravě u sídla pojišťovny RBP, v blízkosti fotbalového stadionu Bazaly a ZOO. Má výkon 50 kW a standardní nabíjení zvládne za 30 až 60 minut. Komunikuje kompletně v češtině a přijímá běžné platební karty. Její čistý funkcionalistický design navrhla přední česká designérka Anna Marešová.

Veolia umí dodat tři typy nabíječek

Elektromobilita v současnosti představuje naději na udržitelnější dopravu, neprodukuje totiž primární emise. Pro Veolii je udržitelné fungování společnosti maximální prioritou a proto se soustředí i na inovace v rámci dopravy. Na trh dodává tři typy dobíjecích stanic, od těch nejrychlejších na venkovní prostory až po domácí stanice na pomalé noční nabíjení. 

Kromě Ostravy má Veolia v provozu dvě rychlonabíjecí stanice v Praze, a to v Retail Parku Bucharova a v rezidenci Krejcárek. Dalších 15 instalací v rámci celého Česka se připravuje.

Služební cesty zaměstnanců neznečišťují města

Elektromobily jsou také součástí vozového parku Veolia. V nedávné době skupina koupila 14 vozů na elektřinu, které poslouží pro služební jízdy zaměstnanců nebo na převoz materiálu. Většina z nich jezdí v centrech měst v Olomouckém a Moravskoslezském kraji a nezhoršují tak lokální ovzduší. 

Elektromobilita se stává mezi českými řidiči trendem. Loni přibylo v ČR 789 elektromobilů a letos jen za prvních 5 měsíců roku dalších 1171. Odhady vývoje v dalších letech počítají s ročními prodeji v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

---

Skupina Veolia Energie ČR je dodavatelem tepla, chladu, elektřiny a průmyslových utilit pro 325 000 domácností a 200 průmyslových klientů. Energetické služby poskytuje také objektům  z obecní i terciární sféry ve více než 30 městech a obcích České republiky. Na výrobě tepla a elektřiny se ve firmě Veolia Energie ČR a dceřiných společnostech podílí 1 943 kotlů, 17 parních turbín,  13 kogeneračních jednotek a 10 točivých redukcí.