Cirkulární ekonomika v praxi

Veolia dodala českým obcím více než 300 zavlažovacích vaků, které mají stromům ve městech pomáhat přežít sucho díky tzv. kapkové zálivce
V červnu 2019 představil britský student nový biologicky rozložitelný obal na potraviny vyrobený z bioodpadu vznikajícího při výrobě pomerančových džusů.
Reckitt Benckiser (RB) a Veolia dnes oznámily uzavření dohody o partnerství, aby podpořily přechod na cirkulární ekonomiku v oblasti plastů.
Pivovar Čížová ve spolupráci s Veolií vyrobil spodně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný ležák ze superčisté recyklované vody. Toto pivo, které dostalo název ERKO, je v České republice úplným unikátem.
Airbus dává nový život materiálu ze svých vyřazených letadel. Vznikají z nich originální stoly, židle, křesla, poličky nebo třeba lampy. Co na originální nábytek a interiérové doplňky říkáte?
V rámci boje proti plýtvání potravinami a snižování dopadu kožedělného průmyslu na životní prostředí mění zakladatelé firmy Fruitleather Rotterdam neprodané ovoce na veganskou kůži.
Recyklace 2 km červeného běhounu a 56 tun koberců
Také vám vadí psí výkaly, které „zdobí“ chodníky našich měst?
Na Slovensku se společnosti Curaprox, která je významným výrobcem zubních kartáčků, daří provázat zubní hygienu s cirkulární ekonomikou. Od roku 2017 totiž podporuje sběr a recyklaci použitých kartáčků na zuby.